Codzienna pielęgnacja skóry

codzienna pielęgnacja skóry

Tak samo jak dobre odżywianie, picie odpowiedniej ilości wody i regularne ćwiczenia jest codzienna pielęgnacja skóry naszego ciała. W artykule podpowiemy, jakie czynności pielęgnacyjne powinnaś wykonywać codziennie, aby twoja skóra lśniła zdrowym blaskiem!

Krok pierwszy: twarz

Oczyszczanie twarzy rozpoczynamy od dokładnego zmycia makijażu wieczorem przy pomocy olejku lub preparatu na bazie wody. Dodatkowo kilka razy w tygodniu wykonujemy peeling mechaniczny. Następnie przechodzimy do tonizowania skóry tonikiem lub hydrolatem kwiatowym. Później okrężnymi ruchami, wykonując masaż skóry wmasowujemy serum, krem nawilżający i olejek lub nakładamy maseczkę pielęgnacyjną. Z tak przygotowaną twarzą idziemy spać.

Rano należy powtórzyć oczyszczanie twarzy, a następnie nałożyć na skórę krem nawilżający oraz krem z filtrem UV.

Krok drugi: ciało

Aby nasza skóra była w świetnej kondycji, była jędrna i miała piękny koloryt, należy wykonywać szczotkowanie na sucho lub w wersji dla leniwych – szczotkowanie pod prysznicem. Szczotkowanie pobudza układ limfatyczny i krwionośny, oczyszcza wierzchnią warstwę naskórka, co sprzyja odnowie. Szczotkowanie rozpoczynamy od dłoni i od stóp, poruszając się posuwistymi ruchami do góry. Szczotkowanie powinno trwać od kilku do kilkunastu minut.

Po szczotkowaniu zalecany jest prysznic. Jeśli nie odpowiada nam szczotkowanie ciała, możemy wybrać rękawicę kessa i oczyszać ciało na mokro, przy użyciu naturalnego, czarnego mydła. Możemy również nakładać maskę z glinki białej lub zielonej, która niesamowicie głęboko oczyszcza skórę całego ciała.

Po prysznicu w mokrą jeszcze skórę wmasujmy olejek nawilżający lub rewitalizujący i nie wycierajmy się, lecz pozwólmy skórze samoistnie wyschnąć. W tym czasie pozwólmy sobie na relaks lub nałożenie maseczki.

Alternatywną dla olejku jest balsam, który powinniśmy wmasowywać w ciało rano i wieczorem. Balsam utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia i chroni skórę.

Dodatkowe porady

Wybierajmy produkty, które w swoim składzie mają bardzo mało środków drażniących i wysuszających: SLS-ów i alkoholu. Najlepiej, gdyby były to delikatne składniki pochodzenia naturalnego. Do depilacji zawsze używajmy sprawdzonych metod, a wszelkie problemy skórne rozwiązujmy u dermatologa, a nie na własną rękę.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.