Jak utrzymać zdrową i jędrną skórę przez długie lata?

Koieta ze zdrową i jędrną skórą

Aby skóra na długie lata zachowała swoją witalność, jędrność, napięcie, nawilżenie i piękny koloryt, musi być odpowiednio pielęgnowana. Z wiekiem traci ona swoje naturalne bariery ochronne, a także staje się bardziej delikatna i podatna na procesy starzenia. Zmarszczki, przebarwienia czy zaburzenia owalu twarzy często uzależnione są od czynników genetycznych i środowiskowych, jednak można im zaradzić na różne sposoby. Jak skutecznie poprawić wygląd skóry?

Dobór odpowiednich produktów pielęgnacyjnych

W sprzedaży znaleźć można wiele kosmetyków do pielęgnacji skóry, w tym kremów, masek, peelingów czy serów. Dostępne są również specjalne akcesoria upiększające, takie jak narzędzia do masażu twarzy. Ich stosowanie wymaga dużej systematyczności, a także cierpliwości. W codziennej pielęgnacji najlepiej sprawdzają się preparaty, które stymulują produkcję elastyny i kolagenu. Do szczególnie polecanych należą produkty z odpowiednimi składnikami aktywnymi, takimi jak kwas hialuronowy, witamina C, kwasy AHA i PHA czy retinol. Przydatne są również kosmetyki przeznaczone dla osób, które zmagają się z hormonalnym starzeniem skóry. Ich zastosowanie uzupełnia różne niedobory poprzez aktywność specjalnych składników roślinnych, które zawierają fitohormony. Bardzo dobrze sprawdza się np. wyciąg z soli czy pochrzynu.

Połączenie różnych technologii zabiegowych

Skuteczne ujędrnianie skóry, redukcja zmarszczek oraz eliminacja innych niedoskonałości to efekty, jakie daje korelacja zabiegowa różnych technologii. Szczególnie trwałe rezultaty zapewnia Eximia Titanium, którego dystrybucją dla gabinetów i klinik medycyny estetycznej zajmuje się BiNatural. Urządzenie to wykorzystuje technologię pola magnetycznego, laseroterapię, endomasaż, elektroporację oraz efektywną eksfoliację chemiczo-mechaniczną. Zabiegi z zastosowaniem tego sprzętu mogą być przeprowadzane zarówno na twarz, jak i ciało. Urządzenie pozwala na modelowanie sylwetki poprzez ujędrnianie skóry oraz usuwanie punktów tłuszczowych. Zabieg ten łączy w sobie działanie innych specjalistycznych procedur, takich jak lifting i mezoterapia bezigłowa.

miejsce na photo1

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to zabieg, który polega na wprowadzeniu do skóry odpowiednich substancji aktywnych. W przeciwieństwie do klasycznej mezoterapii igłowej, procedura ta nie opiera się na wykonywaniu mikronakłuć. Brak inwazyjnej ingerencji w skórę eliminuje ryzyko dyskomfortu podczas zabiegu, a także gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa pacjenta. W mezoterapii bezigłowej wykorzystywane są specjalistyczne urządzenia, które wykorzystują naturalne procesy zachodzące w błonach komórkowych oraz warstwie rogowej skóry. Zabieg ten ułatwia przenikanie odpowiednich substancji z preparatów poprzez otwarcie kanałów, w czym wykorzystywane są odpowiednie potencjały elektryczne. Urządzenie generujące prąd elektryczny jest przykładane do skóry, a wytwarzane impulsy sprzyjają łatwemu wnikaniu składników aktywnych. Zabieg ten pozwala przede wszystkim na odmłodzenie skóry twarzy, jednak za jego pomocą możliwa jest także redukcja cellulitu z różnych obszarów ciała.

Lifting twarzy

Tradycyjny lifting wymaga mechanicznego naciągnięcia skóry, a następnie ułożenia jej w sposób zapewniający wizualny efekt wygładzenia. Zabieg ten nie wpływa na strukturę tkanek i nie uzupełnia jej niedoborów, a jedynie stwarza złudzenie jędrności i elastyczności. Innym rozwiązaniem jest ultradźwiękowy lifting twarzy, który pobudza skórę do regeneracji i naturalnie wspiera procesy odnowy. Jego efekty nie są wyłącznie optyczne, ponieważ wynikają z bezpośrednich zmian w strukturze wewnętrznej. Poprawa kondycji skóry odbywa się dzięki zastosowaniu fal ultradźwiękowych, które dają bardzo szybkie i trwałe efekty. Nowoczesne urządzenia do bezinwazyjnego liftingu twarzy pozwalają na kontrolowanie głębokości fal, a tym samym dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb skóry. Procedura ta oddziałuje na głębsze warstwy skóry, nie uszkadzając przy tym otaczających tkanek. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.