Najlepsza szkoła rodzenia

kobieta w ciąży

Narodziny pierwszego dziecka to dla młodych rodziców olbrzymi stres. Przyszłe matki ciągają swych mężów do uczęszczania na zajęcia ze szkoły rodzenia, ale jak wybrać najlepszą?

Czego nauczycie się w szkole rodzenia

Wszystko, co wiąże się z ciążą i porodem, a także pielęgnacją noworodka odbywa się na zajęciach, o koniecznych badaniach, szczepieniach. Aby wybrać odpowiednią szkołę rodzenia, należy najpierw zasięgnąć porady u najbliższych kobiet. Może któraś z przyjaciółek, mama, siostra lub koleżanka z pracy będą w stanie coś polecić. Jeśli nie, zasięgnij porady na forach dla matek i stronach internetowych – znajdziesz tam wszystkie szczegóły i odpowiedzi na wątpliwości.

Szkoła rodzenia w szpitalu

Zorientuj się, czy przy szpitalu, w którym masz zamiar urodzić nie ma szkoły rodzenia. Byłaby to dla Ciebie najlepsza opcja – zajęcia są prowadzone przez specjalistów, dodatkowo zapoznałabyś się z oddziałem, wszystkimi sprzętami, które miałabyś do dyspozycji, a nawet poznałabyś pozycje do porodu! Podczas prawdziwego porodu byłabyś o wiele spokojniejsza i bezpieczniejsza. To ważne, przy tak ogromnym przeżyciu.

Kiedy zapisać się do szkoły rodzenia

Możesz zapisać się w dowolnym momencie, nawet na początku ciąży. Z racji tego, że zajęcia trwają od trzech do czterech miesięcy, warto zapisać się pod koniec II trymestru, gdy sama jesteś w świetnej formie.

Zajęcia w szkole rodzenia

Na zajęciach w szkole rodzenia omówicie dokładnie wszystkie techniki porodu, nauczycie się łagodzić ból, będziecie uczyć się nauki nad niemowlakiem, o tym, jak karmić piersią i przystawiać do niej dziecko, a także o prawach przysługującym matkom i ojcom w szpitalu oraz w pracy. Dowiesz się również, jak szybko wrócić do siebie i nie wpaść w depresję poporodową.

Koszty zapisania się do szkoły rodzenia

W zależności od miasta i szkoły, którą chcemy wybrać koszty wahają się od 300 do 500 złotych. Jednak większość szkół rodzenia jest refundowana przez NFZ, dlatego nie warto naciągać się na dodatkowe koszty, jeśli nie musimy.

Do szkoły rodzenia warto się zapisać, zwłaszcza, że mamy przed sobą poród naszego pierwszego dziecka. Na zajęciach będziesz miała możliwość rozwiać wszystkie swoje objawy oraz spotkać kobiety, które czeka to samo co ciebie, więc wspólnie będziecie mogły porozmawiać i wymienić się informacjami o dzieciach.

Artykuł pomogła zredagować Magiera – Szkoła Rodzenia w Warszawie.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.