Post Daniela. Zasady

dieta dąbrowskiej

Post Daniela to modna ostatnio dieta, która odmieniła życie wielu ludzi. Swoją nazwę zawdzięcza biblijnemu Danielowi, który pościł, odżywiając się wyłącznie jarzynami i wodą.

Fenomen postu

Post Daniela jest rodzajem głodówki, opierającej się na restrykcyjnych zasadach. Co ciekawe, nie jest dietą głównie odchudzającą, lecz jej celem jest pobudzenie procesu samouzdrawiającego organizmu i oczyszczenia go z toksyn.

Post Daniela zwalcza takie choroby, jak alergie, otyłość, nadciśnienie, depresje, astmę, wrzody czy kamicę nerkową. W ogranizmie zostaje pobudzone trawienie wewnętrzne, które likwiduje nadmiar tkanki tłuszczowej, zniszczone tkanki, metale ciężkie, toksyny.

Dla kogo post Daniela

Post mogą przeprowadzić osoby zdrowe i po badaniach lekarskich. Nie jest zalecany dla kobiet w ciąży, osób chorujących na cukrzycę, osobom starszym i dorastającej młodzieży.

Zasady postu Daniela

Z zasady post powinien trwać 40 dni, jednak nie wszyscy wytrzymują tyle czasu. Dlatego minimalny czas to 2 tygodnie, a maksymalny 6 tygodni. Post warto urządzić sobie raz w roku. Kaloryczność diety jest bardzo niska – dzienna porcja przyjmowanych kalorii nie przekracza 800 kcal, dlatego następuje bardzo szybkie chudnięcie przez pierwsze tygodnie trwania postu.

Dozowolone pożywienie w trakcie trwania postu to: warzywa kapustne, chrzan, buraki, seler korzeniowy i naciowy, marchew, pietruszka, por, czosnej, sałaty, pomidory, papryka, jabłka, cukinia, kiszonki, ogórki, grejpfruty, dynia, dowolne zioła, sól i pieprz. W czasie trwania postu absolutnie zakazane są: warzywa strączkowe, pieczywo, nabiał, tłuszcze, orzechy, kawa, alkohol i używki.

Do przykładowych posiłków należą różnego rodzaju sałatki, wyciskane świeżo warzywa i owoce, zupy, pieczone warzywa i warzywa na parze. Wbrew pozorom menu może być bardzo różnorodne i pyszne, a dowolność w stosowaniu ziołowych przypraw pozwala na odkrywanie całkowicie nowych smaków.

Kryzysy ozdrowieńcze

W ciągu trwania diety mogą dopadać nas kryzysy ozdrowieńcze. Oznacza to, że podczas trwania postu mogą wrócić do Ciebie wszyskier objawy przebytych dawniej chorób (powodują to toksyny powracające do krwi) – mogą odnowić się nawet kontuzje, bóle, problemy skórne. Kryzysy ozdrowieńcze samoczynnie mijają po kilku dniach i nie wymagają specjalnego leczenia, są tylko niezbędnym elementem postu.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.