Przedłużanie włosów – metody i efekty

Kobieta z przedłużonymi włosami

Kiedy masz długie włosy, a nagle chcesz mieć krótkie idziesz do fryzjera i obcinasz. A jeżeli jest na odwrót? Masz krótkie i chcesz mieć długie? To co robisz? Przedłużasz! Obecnie jest wiele sposobów na przedłużenie włosów. Przyjrzymy się im bliżej i pomożemy Tobie dokonać właściwego wyboru.

Jakie są metody przedłużania włosów?

To na jaką metodę się zdecydujesz w dużej mierze zależy od tego jakim dysponujesz budżetem i czego oczekujesz. Współczesne salony fryzjerskie oferują wiele różnych metod. Od tego na jaką metodę się zdecydujesz zależy również to jak długo widoczny będzie efekt przedłużania włosów.   Jednak ważne jest to, żeby Twój wybór był dostosowany do kondycji Twoich włosów, dlatego przed zabiegiem najlepiej skonsultować się z doświadczonym fryzjerem.

Jakie sposoby przedłużania włosów masz do wybory?

  • metoda warkoczykowa
  • metoda na ringi
  • metoda keratynowa
  • metoda laserowa
  • metoda siateczkowa
  • metoda kanapkowa

Metoda warkoczykowa – sposób i efekty

To bardzo popularna metoda, właściwie możliwa do zrealizowania w warunkach domowych. Wystarczy krótki warkocz do którego wplatane są sztuczne pasma. Na koniec warkocz zabezpiecza się cienką gumką.  Ta metoda jednak nie jest polecana, ponieważ osłabia cebulki, przez to że włosy są bardzo mocno  ściągnięte.

Metoda na ringi – sposób i efekty

Pasma włosów przedłużane są przy użyciu niewielkich ringów (obrączek) wykonanych z metalu lub silikonu. Przy użyciu specjalnego szydełka fryzjer nakłada na ring na włosy na głowie następnie spaja je z włosami sztucznymi. Na koniec obrączka jest zaciskana przy pomocy szczypców. Metoda jest szczególnie polecana dla kobiet, które mają delikatne włosy, ponieważ podczas przedłużania nie używa się wysokiej temperatury.

Metoda keratynowa – sposób i efekty

Obecnie jest chyba najbardziej znaną metodą przedłużania włosów w salonach fryzjerskich. Polega na tym, że przy pomocy specjalnych silikonowych zgrzewów do włosów naturalnych doczepia się sztuczne. Zabieg odbywa się przy użyciu wysokiej temperatury, około 170 stopni. Fryzura po tym zabiegu wygląda bardzo naturalnie. Co ważne efekt keratynowego przedłużania włosów utrzymuje się około czterech miesięcy. 

Metoda laserowa – sposób i efekty

Jest to dość nowoczesna metoda, ale efekty utrzymują się najdłużej. Zabieg polega na łączeniu przy użyciu wiązki lasera naturalnych włosów ze sztucznymi. Metoda jest tak bardzo precyzyjna, ze nie widać różnicy między doczepionymi włosami, a naturalnymi. Laserowe przedłużanie jest odpowiednie dla kobiet z cienkimi włosami, ponieważ laser ich nie niszczy.

Metoda siateczkowa – sposób i efekty

Ten sposób przedłużania włosów jest szczególnie polecany osobom, które mają problem z wypadającymi włosami. Polega na tym, że przy pomocy klipsów do naturalnych włosów doczepia się sztuczne pasma, które z kolei są przymocowane do specjalnej siateczki.

Metoda kanapkowa – sposób i efekty

Przy przedłużaniu włosów metodą kanapkową wykorzystuje się pasma, które są doczepione do specjalnej silikonowej taśmy. Przy pomocy kleju są one łączone z włosami na głowie. Tak doczepione włosy należy jednak co 4-6 tygodni poprawiać, ponieważ taśmy obniżają się w miarę wzrostu naturalnych włosów. Mimo wszystko są one jednak nie widoczne dzięki czemu jest to sposób odpowiedni dla pań z cienkimi czy łamliwymi włosami.

Pielęgnacja przedłużanych włosów

Aby efekt przedłużania włosów utrzymał się jak najdłużej musisz odpowiednio o nie dbać. Co najważniejsze nie należy na siłę ich ciągnąć przy czesaniu, a najlepiej unikać czesania na mokro. Unikaj również energicznego wycierania włosów ręcznikiem. Podczas suszenia  zwróć uwagę na to, żeby nie dmuchać ciepłym powietrzem prosto na miejsca łączenia, ponieważ mogą się roztopić.

Przykładowa oferta doczepianych włosów na https://mazfryzjerki.com/doczepianie-wlosow/.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.