Artykuł partnera.
Wśród najczęściej występujących chorób układu moczowego można wskazać stan zapalny wywoływany przez bakterie, ale nie tylko. Schorzenia układu moczowego są nie tylko dolegliwe w momencie gdy je przechodzimy, ale – nieodpowiednio leczone – mogą prowadzić do wielu zdrowotnych konsekwencji.
Najczęstsze choroby dróg moczowych
Zdecydowanie najczęściej możemy spotkać się ze stanem zapalnym pęcherza moczowego. To przykra dolegliwość, która może wystąpić, gdy dojdzie do zakażenia bakteriami w okolicach intymnych. Zarazić się możemy między innymi w związku z nieprawidłowo utrzymywaną higieną okolic intymnych czy korzystaniem z toalet publicznych. Zdecydowanie bardziej narażone na zakażenie są również kobiety ciężarne i w okresie połogu.
Oprócz zapalenia pęcherza moczowego, wśród dość częstych chorób tego obszaru można wskazać odmiedniczkowe zapalenie nerek, kamicę nerkową, niewydolność nerek, torbiele układu moczowego itp. W każdym przypadku brak odpowiedniego leczenia może nieść za sobą szereg negatywnych konsekwencji zdrowotnych.
Choroby dróg moczowych – konsekwencje
Nieleczone choroby układu moczowego mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Jednymi najpoważniejszych sytuacji, jakie mogą nas spotkać, są roponercze i urosepsa. Choć stany te występują dość rzadko, warto mieć na względzie, że zaniedbania w zakresie leczenia zapaleń układu moczowego mogą doprowadzić nawet do wystąpienia stanu zagrożenia życia.
Na szczęście, tego rodzaju groźne powikłania pojawiają się stosunkowo rzadko. Zdecydowanie częściej możemy mieć natomiast do czynienia m.in. z nawracającymi stanami zapalnymi pęcherza, które znacząco obniżają komfort życia. Stan zapalny oznacza trudności z utrzymaniem moczu, a to z kolei – uniemożliwia utrzymanie prawidłowej higieny okolic intymnych. Nawet niewielka ilość moczu pozostająca na bieliźnie może prowadzić do wtórnego zakażenia, w związku z czym kłopoty związane z bólem pęcherza podczas oddawania moczu i ogólnym dyskomfortem przedłużają się.
Dodatkowo, kłopoty z nietrzymaniem moczu mogą pojawić się jako konsekwencja nawracających stanów zapalnych również wówczas, gdy układ moczowy jest aktualnie zdrowy. Dobrym rozwiązaniem, które pomoże w uchronieniu się przed kolejnymi zakażeniami, jest stosowanie środków ochronnych, np. Elly. Wyłącznie wysokiej klasy majtki chłonne mogą zapewnić komfort użytkowania i brak przykrego zapachu. Co ważne, obecnie środki chłonne nie przypominają już tych znanych dawniej – nakładając tego rodzaju produkt nie musimy obawiać się, że otoczenie zauważy, że korzystamy z tego rodzaju wsparcia. Brak szeleszczącego dźwięku i cienka warstwa materiału sprawiają, że produkty chłonne naprawdę nie rzucają się w oczy, jednocześnie zapewniając pełen komfort.
Leczenie schorzeń układu moczowego
Aby uniknąć powikłań, które mogą być naprawdę groźne dla zdrowia, a niekiedy nawet życia, niezbędne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia. W początkowej fazie stanu zapalnego układu moczowego możemy wypróbować metody dostępne bez recepty – środki z furaginą (lek o działaniu bakteriostatycznym), nasiadówki w wywarach z kory dębu, sok z żurawiny i obfite nawadnianie. Jednak jeśli objawy nie ustępują lub wręcz nasilają się – konsultacja lekarska jest niezbędna. Brak poprawy może bowiem prowadzić do rozwoju jeszcze silniejszego stanu zapalnego.
Dodaj komentarz