Fotele do salonu fryzjerskiego – garść najważniejszych porad zakupowych

Salon fryzjerski w którym stoją odpowiednie fotele
materiały prasowe

Fotele do salonu fryzjerskiego to ważny element wyposażenia. Powinien być maksymalnie komfortowy z perspektywy siedzących na nim osób, jak również zatrudnionych w danym salonie pracowników. Dobrze dobrany fotel pomoże szybko i bezproblemowo uporać się z każdym zadaniem, ułatwiając dostęp do najtrudniejszych dostępnych miejsc. Poniżej podpowiadamy o czym należy pamiętać w trakcie wyboru fotela.

Zakup fotela fryzjerskiego i jego najważniejsze wyznaczniki 

Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego fotela do salonu fryzjerskiego. Wygoda to pierwsza istotna sprawa, będąca najważniejszym czynnikiem przydatności danego fotela. Powinien posiadać wygodne oparcie, podłokietniki oraz podnóżek z regulowanym ustawieniem jego wysokości. 

Regulacja wysokości powinna dotyczyć zresztą całej konstrukcji fotela. W ten sposób fryzjer będzie mógł łatwo dostosować jego ułożenie do swojego wzrostu oraz wzrostu siedzącego na nim klienta. 

Regulacja kąta nachylenia też jest ważna. Fotele do salonu fryzjerskiego powinny mieć regulację kąta nachylenia oparcia i zagłówka, aby zapewnić wygodę w czasie wielogodzinnych zabiegów. 

Materiał obicia to istotna sprawa użytkowa. Powinien być łatwy w czyszczeniu i odporny na uszkodzenia i oddziaływanie wilgoci. Ponadto należy zwrócić uwagę na jego odporność na ścieranie, tarcie i potencjalne przebicie. 

Design to sprawa indywidualna i dlatego warto dopasować fotel do konkretnego salonu i jego aranżacji. Wybierz fotel, który odpowiada stylowi danego salonu i wpisuje się w jego umeblowanie. Estetyczne i atrakcyjne fotele oferuje niemal każdy sklep fryzjerski z wyposażeniem. 

Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak masaż, podgrzewanie lub możliwość wymiany podnóżka na inny, które mogą poprawić komfort i zadowolenie klienta. 

Fotele fryzjerskie mniej i bardziej przydatne 

W trakcie wybierania fotela warto też zwrócić uwagę na kilka dodatkowych spraw. Przede wszystkim – warto wziąć pod uwagę fotele fryzjerskie na hydraulicznej pompie. Posiadają one wyjątkowo przydatny i komfortowy mechanizm użytkowania, który daje możliwość szybkiego i łatwego podnoszenia siedziska ku górze i opuszczania ku dołowi. Fotele takie są wygodne i praktyczne zwłaszcza w tych salonach, w których pracuję dużo osób, o różnym wzroście i innych predyspozycjach. 

Warto też sięgać po fotele fryzjerskie na metalowej ramie – które są uważane za najtrwalsze i odporne na nacisk sił fizycznych. Dzięki temu będą mogły służyć przez długi czas. Najczęściej fotele takie posiadają również regulację wysokości oraz kąta nachylenia oparcia. 

Fotele fryzjerskie z masażem to wybór do najbardziej ekskluzywnych miejsc. Opcja masażu może poprawić komfort klienta i sprawić, że wizyta w salonie stanie się jeszcze bardziej relaksująca i przyjemna. 

Fotele fryzjerskie z funkcją grzania posiadają dodatkowy system termiczny. Jest wykorzystywany przede wszystkim przy wykonywaniu zabiegów kosmetycznych na włosach, w czasie których klienci lub klientki spędzają wiele godzin w jednej pozycji. 

Podsumowując, istnieje wiele rodzajów foteli fryzjerskich, spośród których można wybierać. Ważne jest, aby sięgnąć po takie, które będą pasować do potrzeb klientek, jak i pracowniczek.

Materiał zewnętrzny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.