
Artykuł sponsorowany.
Zgodna rodzina to bezcenna wartość. Czasem jednak zdarza się, że relacje z bliskimi nagle się pogarszają. W jaki sposób można rozwiązać ten problem i gdzie warto szukać pomocy? Szczegółowe informacje znajdziesz w niniejszym poradniku. Dowiedz się więcej!
Czym jest terapia rodzinna?
Terapia rodzinna to bardzo skuteczna metoda pomocy, która polega na regularnych spotkaniach i rozmowach ze specjalistą. Ich celem jest poznanie źródeł problemów i określenie metod radzenia sobie z nimi. Doświadczony psychoterapeuta wszystkim uczestnikom zapewni swobodną i bezpieczną komunikację. Ponadto może zaproponować pewne metody pracy pomiędzy sesjami (np. wspólne ćwiczenia).
O efektywności tych rozwiązań przekonało się już wiele rodzin, które dziś żyją w doskonałych relacjach.
Przed wyborem usług psychoterapeuty warto sprawdzić, czy ekspert specjalizuje się w terapii rodzinnej. Ponadto dobrze jest rzucić okiem na opinie pacjentów. Najszybciej na wizytę umówisz się, odwiedzając stronę Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic. To doskonała propozycja dla wszystkich osób, które chcą polepszyć jakość relacji z bliskimi i umocnić rodzinne więzi.
Możesz umówić się na konsultację przez internet lub wybrać jedno z miast, w którym przyjmuje specjalista. Psycholog w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy, Wrocławiu, Łodzi, czy Katowicach przyjmie cię w poradni PsychoMedic.
Wskazania do terapii rodzinnej
Terapia rodzinna najczęściej zalecana jest skonfliktowanym osobom z rodziny, które kłócą się nieustannie i nie mogą dojść do porozumienia. Wówczas brakuje w rodzinie oczekiwanej bliskości i trudno w niej o przestrzeń do wyrażania emocji. Ponadto członkowie rodziny nie czują się dobrze w swoim towarzystwie, a ich potrzeby nie są realizowane, co przeradza się we frustrację.
Kryzys rodzinny wymagający terapii może być również związany ze śmiercią bliskiej osoby, utratą pracy przez jednego z członków rodziny, brakiem stabilności finansowej. Z terapii warto też skorzystać przy uzależnieniach czy agresywnych zachowaniach, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Kolejną często przyczyną wizyt u psychoterapeutów rodzinnych są problemy wychowawcze, które niekiedy sprawiają najmłodsi.
Jak wygląda terapia rodzinna?
Terapia rodzinna najczęściej obejmuje dłuższe sesje niż indywidualna (do 90 min), lecz przeprowadzane są rzadziej (raz na 2-3 tygodnie lub raz na miesiąc). Proces ten może być kierowany przez jednego specjalistę lub dwóch, a cały cykl zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu miesięcy, choć w niektórych przypadkach czas ten wymaga przedłużenia.
Warto nadmienić, że doświadczeni eksperci z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych Psychomedic dostosują formę terapii do wieku wszystkich członków rodzinny, również tych najmłodszych. W takich przypadkach zajęcia prowadzone są w przytulnych salach, w których nie brakuje zabawek. Eksperci na pewno zatroszczą się o przyjazną atmosferę oraz profesjonalne wsparcie.
Jeżeli Twoja rodzina potrzebuje pomocy, nie czekaj i umów się na terapię, która pozwoli Wam ponownie żyć w dobrych relacjach!
Dodaj komentarz