Maska do włosów. Jak prawidłowo ją nakładać?

Kobieta po prawidłowo użytej masce do włosów

Maska do włosów to jeden z najważniejszych produktów kosmetycznych w codziennej pielęgnacji. Trzeba jednak pamiętać, aby dobrze ją dobrać, a także właściwie stosować.

Maska do włosów to przede wszystkim składniki odżywcze oraz pomoc w regeneracji włosów suchych, zniszczonych czy wypadających. Maska ma wzmacniać włosy, nawilżyć je i sprawić, że będą one w dobrej formie. Zawarte w masce cenne składniki odżywcze i pielęgnacyjne wnikają głęboko w strukturę włosa i przyczyniają się do jego trwałego wzmocnienia. W porównaniu np. do odżywek czy serum, maski charakteryzuje dużo większa skuteczność, gdyż lepiej wnikają w strukturę włosa i tym samym dostarczają więcej składników odżywczych. Działanie maski można dodatkowo wzmocnić np. dodając do maski kilka kropel serum do włosów czy nałożyć ją bezpośrednio na naolejowane włosy. Aby maska do włosów jak najlepiej spełniała swoją funkcję to musi być dobrana odpowiednio do potrzeb włosów, a także stosowana we właściwy sposób.

Jak prawidłowo używać maski do włosów?

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby produkty kosmetyczne nakładać we właściwej kolejności. Najpierw należy umyć włosy szamponem, a dopiero potem nałożyć maskę. Dzięki temu składniki odżywcze zawarte w masce będą się lepiej wchłaniać. Następnie włosy należy lekko osuszyć ręcznikiem, a także je rozczesać. Dopiero potem można przystąpić do nakładania maski. Koniecznie trzeba tutaj pamiętać, że maskę nakłada się od połowy głowy w dół, a nie przy nasadzie włosów. Dzięki temu produkt nie będzie zbytnio obciążał włosów, pozbawiał je objętości czy uczulał skórę głowy. Maskę należy nakładać delikatnie, unikając szarpania włosów. Nie należy przesadzać z ilością nakładanego kosmetyku, więcej nie znaczy tutaj lepiej. Wystarczy zaledwie niewielka ilość maski. Zbyt duża ilość kosmetyku może powodować szybsze przetłuszczanie włosów. Taki efekt może również spowodować nakładanie kosmetyku zbyt blisko nasady włosów. Maskę na włosach należy trzymać co najmniej 15 minut, gdyż kosmetyk musi mieć czas na przeniknięcie w głąb włosów. Warto przestrzegać czasu trzymania maski rekomendowanego przez producenta. Aby produkt lepiej się wchłaniał, włosy można zawinąć np. ręcznikiem. Maskę należy zawsze dokładnie spłukać letnią wodą. Warto pamiętać o tym, że maski do włosów nie powinno się stosować po każdym myciu, a jedynie raz, maksymalnie 2 razy w tygodniu.

Jaką maskę do włosów wybrać?

Przed rozpoczęciem stosowania maski do włosów warto wcześniej poznać swoje włosy, aby być w stanie określić, czego najbardziej potrzebują i tym samym dobrać maskę, która sprawdzi się najlepiej. Maska odpowiednio dopasowana do potrzeb włosów i ich rodzaju nie będzie ani ich obciążać, ani sprzyjać ich szybszemu przetłuszczaniu się. Aby sprawdzić czy maska będzie odpowiednia dla naszych włosów warto najpierw rozprowadzić jedynie niewielką ilość kosmetyku i obserwować efekty. Z czasem można zwiększyć ilość kosmetyku, zawsze trzeba jednak pamiętać, żeby dostosować ją do długości i grubości włosów. Aby maska dobrze zadziałała na włosy ważne będzie jej regularne stosowanie, a także umycie włosów dobrej jakości szamponem, a następnie dokładne spłukanie szamponu. Włosy muszą być odpowiednio przygotowane do dalszej pielęgnacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.