Pieluchomajtki dla dorosłych – wybierz wygodę

Opiekunka ubiera starszą kobieta która uzywa pieluchomajtek dla dorosłych

Mimowolne oddawanie moczu wiąże się z dużym dyskomfortem, który może potęgować brak odpowiedniej ochrony przed przeciekaniem. Dzieje się tak z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest samopoczucie pacjenta, które w wyniku ciągłej obawy przed znalezieniem się w kłopotliwej sytuacji znacznie się pogarsza. Drugim powodem są podrażnienia skóry będące wynikiem jej długotrwałego kontaktu z mocznikiem zawartym w moczu. Podrażnienia te bywają bardzo bolesne i trudne do usunięcia, przez co często stają się dla osób chorych dodatkowym źródłem cierpienia. Na szczęście wszystkim tym problemom można zaradzić, stawiając na skuteczne w zakresie ochrony, a przede wszystkim wygodne w noszeniu pieluchomajtki dla dorosłych.

Na duże problemy

Pieluchomajtki dla dorosłych to rodzaj produktów do higieny intymnej o zwiększonym stopniu chłonności. Przeznaczone są dla osób zmagających się z Nietrzymaniem moczu (NTM) w stopniu zaawansowanym, u których dochodzi do mimowolnej utraty dużych ilości moczu. Zgodnie ze swoją nazwą stanowią połączenie tradycyjnych majtek z pieluchami, zwanymi popularnie pampersami dla dzieci. Choć przypominają je swoim kształtem, pieluchomajtki dla dorosłych są zdecydowanie bardziej chłonne. Dzięki umieszczeniu w nich specjalnego wkładu doskonale radzą sobie z dużą ilością moczu, także wtedy, kiedy odpowiada ona zawartości niemal całego pęcherza dorosłego człowieka. Wkład ten skutecznie pochłania wilgoć, zatrzymując ją w swoim wnętrzu. Dzięki temu noszenie pieluchomajtek nie tylko pozwala poczuć przyjemną suchość, ale też znacznie ogranicza ryzyko powstawania na skórze podrażnień. Ponadto wkład ten pochłania nieprzyjemne zapachy, zapewniając poczucie świeżości.

Anatomiczna budowa majtek oraz elastyczny pas sprawiają, że doskonale dopasowują się one do kształtu ciała. Dzięki temu zapewniają pełną swobodę ruchów w każdej pozycji. To bardzo istotna zaleta, gdyż wiele osób zmagających się z nietrzymaniem moczu ze względu na ogólny stan zdrowia często wiele godzin spędza w pozycji leżącej. Poprawa ich komfortu jest więc bardzo ważna. Pieluchomajtki dla dorosłych mają też funkcjonalne rzepy, dzięki którym ich zakładanie oraz zdejmowanie jest bardzo proste i nie wymaga zmiany pozycji. To spore ułatwienie w sprawowaniu opieki nad chorymi o ograniczonej ruchomości.

Zadbaj o skórę

Niekontrolowany wyciek dużych ilości moczu wiąże się z dużym ryzykiem powstawania na skórze podrażnień. Zastosowanie chłonnych pieluchomajtek może je znacznie ograniczyć. Warunkiem jest jednak wybór produktów, które zostały wykonane z przyjaznych dla skóry materiałów. Co to oznacza? Otóż oprócz tego, że materiały użyte do produkcji pieluchomajtek powinny być miłe i miękkie w dotyku, a przez to przyjazne dla skóry, powinny też zapewniać swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu skóra może przez cały czas oddychać, co jest niezwykle istotnym czynnikiem w zapobieganiu bolesnym podrażnieniom. Kolejnym jest wybór odpowiedniego rozmiaru pieluchomajtek. Zbyt dopasowane mogą nadmiernie uciskać skórę, a przez to przyczyniać się do powstawania otarć i odparzeń.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.