Praca jak sport wyczynowy

Sportowiec

Całe sztaby ludzi, naukowców z wielu branż: medyków, dietetyków, fizjologów, itp. pracuje nad skomponowaniem jak najlepszych produktów wykorzystywanych w specjalistycznych dietach stosowanych przez sportowców. Sport, a szczególnie niektóre dziedziny czy też dyscypliny sportu zawodowego to ogólnoświatowy biznes obracający wielkimi pieniędzmi. Toteż nie brakuje firm zainteresowanych w opracowywaniu receptur coraz to nowych i lepszych odżywek dla sportowców.

Artykuł sponsorowany

Odżywki węglowodanowe są znakomitym wynalazkiem docenianym przez wszystkich ludzi parających się wytrzymałościowymi i siłowymi dziedzinami sportu. Sprzyjają osiąganiu coraz lepszych wyników, biciu rekordów i podejmowaniu kolejnych wyzwań. Wyniki zdobywane przez wyczynowców wspomaganych odżywkami węglowodanowymi nie byłyby w ich zasięgu nawet przy bardzo racjonalnej, ale jednak tradycyjnej diecie bogatej w węglowodany.Więcej o odżywkach węglowodanowych przeczytasz w artykule Odżywki węglowodanowe – działanie, dawkowanie, efekty, opinie (http://aftergym.pl/odzywki-weglowodanowe-dzialanie-dawkowanie-efekty-opinie/).

Gdzie jeszcze?

Warto się jednak przyjrzeć innym dziedzinom życia, w których podobne odżywki byłyby przydatne. Są mianowicie takie rodzaje pracy fizycznej, które też wymagają ponadstandardowego wydatkowania energii. Może to być praca górników, pracowników budowlanych, drogowych, brukarzy i dałoby się pewnie wymienić jeszcze inne. Ludzie tak pracujący powinni mieć również specjalnie opracowaną dietę bogatą w odpowiedni zestaw węglowodanów, aby ich organizm nie ulegał wyniszczeniu wskutek nadmiernego spalania zapasów białka czy tłuszczu. Źródło energii czyli węglowodany spożywane w odpowiednim czasie i ilości wspomagałyby również maksymalnie szybką regenerację organizmu po wysiłku i utrzymanie odpowiedniego poziomu cukru we krwi.

Niekoniecznie musiałyby być to odżywki analogiczne do podawanych sportowcom, a raczej bardzo profesjonalnie skomponowane posiłki podawane pracownikom przed, w trakcie i po wyjątkowo ciężkiej fizycznie pracy. Wydawałoby się logiczne, że w interesie pracodawców powinno leżeć zadbanie o dobrą formę pracowników skutkującą lepszą, wydajniejszą pracą, mniejsza ilością chorób i zwolnień lekarskich oraz ogólnie wyższą lojalnością osób zatrudnionych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.