Przygoda z rękodziełem – jakie półfabrykaty do biżuterii wybrać?

Półfabrykaty do bizuterii. Kolczyki.
Źródło: pixabay.com

Wiele osób, rozpoczynających swoją przygodę z ręcznym robieniem biżuterii, zastanawia się, jakie półfabrykaty do biżuterii wybrać. My przygotowaliśmy dzisiaj kilka wskazówek, które mamy nadzieję rozwieją wszelkie wątpliwości i odpowiedzą na nurtujące Was pytania.

Co wybrać na początek?

Chcąc rozpocząć przygodę z rękodziełem biżuteryjnym warto wiedzieć, jakie półfabrykaty do biżuterii mogą się przydać. Poznajmy kilka z nich. Pozwoli to na zakup niezbędnego asortymentu, który pozwoli wykonać swój wymarzony zestaw biżuterii.

Najważniejsze półfabrykaty do biżuterii

Na początku warto zainwestować w elementarne akcesoria do robienia biżuteryjnych ozdób, takie jak na przykład szpilki jubilerskie. Te drobne, niepokaźne półfabrykaty ułatwią Ci nawlekanie różnych elementów na nitki czy żyłki, a także pozwolą stworzyć zarys kompozycji.

Dzięki szpilkom jubilerskim podwieszanie koralików na biglach bezpośrednio do krawatek lub z pomocą kółek, staje się niezwykle proste.

Szpilki jubilerskie to bardzo ważny półfabrykat do biżuterii. Bez nich nie masz nawet co myśleć o stworzeniu własnoręcznych zawieszek bądź kolczyków. Warto o tym pamiętać przymierzając się już do pierwszych zakupów. Szpilki jubilerskie zakończone są dość charakterystyczną główką na końcu. Główka ta świetnie współgra z wykorzystywanymi do rękodzieła koralikami. Szpilka jubilerska może inspirować i dać zarys nowemu dziełu. Dodatkowo może być podstawowym elementem tworzonych bransoletek, naszyjników, kolczyków i zawieszek. Nie zapomnij się nią zainteresować.

Dodatkowe półfabrykaty do biżuterii

Artykułów do wyrobu biżuterii jest cale mnóstwo. Czasem trudno się połapać w ich rodzajach i funkcjach. Najlepsze półfabrykaty do biżuterii znaleźć można w profesjonalnych sklepach internetowych.

Kolejnym rodzajem niezbędnika do własnoręcznego tworzenia biżuterii są krawatki. Dzięki nim tworzenie pięknych zawieszek jest znacznie prostsze. Krawatki umożliwiają podwieszanie drobnych elementów biżuterii, które nadają świetny końcowy wygląd – zwłaszcza bransoletkom i naszyjnikom.

Z kolei łapaczki do biżuterii pozwalają zakończyć własnoręcznie robiona biżuterię. Nie może ich zabraknąć w Twojej pracowni, gdyż poza aspektem praktycznym, świetnie wyglądają i idealnie uzupełniają się z biglami oraz innymi zapięciami. Znajdujące się na łapaczkach do biżuterii ząbki i wypustki uniemożliwiają wysunięcie się sznurków jubilerskich, a także rzemieni. Te półfabrykaty do biżuterii dobieramy w zależności od materiału, jaki zamierzamy nimi zacisnąć.

Zapięcia biżuteryjne

Biżuteri. Najodpowiedniejsze półfabrykaty.
Źródło: pixabay.com

Mnogość rodzajów zapięć biżuteryjnych może przyprawić o zawrót głowy, ale nie przejmujcie się. Problem z zapamiętaniem wszystkich jest w pełni uzasadniona. Te półfabrykaty do biżuterii należy wybierać zgodnie z zapotrzebowaniem. Najpopularniejszym zapięciem do biżuterii są karabińczyki. Te uniwersalne akcesoria z zasłoną i oczkiem służą przede wszystkim do tworzenia naszyjników oraz bransoletek z użyciem delikatnych, drobnych rzemyków i łańcuszków.

Karabińczyki dostępne są w wielu rozmiarach, zatem najlepiej wybierać takie, które pasować będą do naszego indywidualnego projektu.

Sztyfty i bigle – ważne elementy kolczyków

Sztyfty i bigle to niezbędniki, które mają znaczenie dla biżuterii zdobiącej ucho. Możemy wyróżnić kilka rodzajów bigli, na przykład:

  • bigle otwarte,
  • bigle zamknięte,
  • bigle angielskie.

Są to półfabrykaty, po które sięga się najczęściej. To one dostarczają nieskończone możliwości projektowania wymarzonej biżuterii. Bigle dostępne są w wielu rozmiarach, zatem można z powodzeniem znaleźć te nadające się do małych, drobnych kolczyków, jak i tych nieco większych i masywniejszych. To od zakupu bigli powinien rozpocząć się każdy profesjonalny projekt kolczyków.

Najbardziej eleganckie półfabrykaty do biżuterii – bigle angielskie

Te drobne akcesoria mają swój urok. Są to niezwykle wygodne, a do tego bardzo eleganckie, półfabrykaty do biżuterii. Umożliwiają one projektowanie i tworzeni kolczyków na różne okazje – tak luźne, koleżeńskie wyjścia, jak i wieczorowe, ekskluzywne bankiety.

Na początek może wystarczy taka dawka wiedzy dotyczącą półfabrykatów do biżuterii. Choć wiemy, że tematowi temu można by poświęcić znacznie więcej czasu. Jednak, co za dużo to nie zdrowo, a w razie jakichkolwiek pytań i trudności piszcie w komentarzach. Półfabrykaty do biżuterii są niezbędne do łączenia, wykańczania, modyfikowania i ozdabiania każdej tworzonej własnoręcznie biżuterii.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.