Smak natury na wyciągnięcie ręki, specjalnie dla Ciebie!

Naturalna żywnośc leży na białym stole

Artykuł partnera.

Obsesja na punkcie świeżo wprowadzanych na rynek produktów spożywczych, fast foodów czy zastępowanie jednego jedzenia drugim to symptomy współczesnego dystansu do prawdziwego jedzenia i kuchni. Tymczasem zdrowa dieta to ta, w której smaki natury masz na wyciągnięcie ręki. I taka właśnie czeka specjalnie na Ciebie!

Żywność naturalna a przetworzona

Stopień przetwarzania determinuje profil składników odżywczych i smak żywności. Ogólnie, im bardziej produkty są przetworzone, tym niższa ich wartość odżywcza i większa ilość substancji szkodliwych dla zdrowia. Żywność wysoko przetworzona zwykle ma wysoki poziom sodu i cukru, co może powodować choroby, takie jak nadciśnienie, otyłość i cukrzyca.

Natomiast żywność naturalna to ta pozyskiwana bezpośrednio z roślin lub zwierząt, która nie podlega żadnym zmianom w składzie po opuszczeniu natury. Świeże warzywa i owoce, orzechy, wołowina, wieprzowina, drób i ryby to właśnie to, co obfituje w składniki odżywcze. Tymczasem rozpowszechnienie żywności przetworzonej nie tylko zabrało całe dobrodziejstwo naturalnych składników, ale też doprowadziło do tego, że wiele osób zapomniało, jak smakuje naturalny posiłek. Na szczęście powstały miejsca, w których postanowiono to zmienić.

Smaki natury w diecie pudełkowej

Gdzie szukać smaków natury w pożywieniu? Dieta pudełkowa wegańska w Warszawie z cateringu Dziewiąta Planeta to swego rodzaju powrót do tego, co najcenniejsze. Prawdziwe jedzenie to to, które pochodzi z natury i bazuje na wszystkich sezonowych owocach, warzywach, orzechach, ziarnach, nasionach i pochodnych tych produktów. Dlatego w tym planie żywieniowym nie znajdziesz żadnych dodatków chemicznych. Wszystkie posiłki powstają z produktów od lokalnych, zaprzyjaźnionych dostawców. Dzięki temu przygotowywane z nich dania są smaczne, aromatyczne i wartościowe pod względem odżywczym.

Dodatkowo, kiedy korzystasz z diety pudełkowej to to, co najlepsze, rzeczywiście masz na wyciągnięcie ręki! Wystarczy, że otworzysz drzwi i sięgniesz po dostarczone przez kuriera, zapakowane w ekologiczne opakowania, posiłki. Widzisz? Smaki natury masz pod ręką!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.