Sprawdzone sposoby na ujędrnianie pośladków

Jędrne pośladki.

Jędrne pośladki nie tylko podnoszą atrakcyjność, ale też świadczą o dobrej kondycji fizycznej. Z jednej strony pozwalają poczuć się pewniej, a z drugiej pomagają uniknąć różnych urazów tylnej części ciała. Działanie grawitacji i upływający czas mogą jednak sprawić, że pośladki stracą swoją naturalną jędrność. Istnieją na szczęście różne sposoby na poprawę ich wyglądu, bez konieczności przeprowadzania inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Podstawę dbania o pośladki stanowi przede wszystkim prowadzenie zdrowego stylu życia.

Systematyczne ćwiczenia

Na jędrność pośladków w dużym stopniu wpływa aktywność fizyczna. Warto dobierać ćwiczenia, które pobudzają do pracy wiele mięśni. Bardzo dobrze sprawdzają się chociażby przysiady, ponieważ poza pośladkami angażują również inne obszary – m.in. łydki, uda czy brzuch. Idealnym ćwiczeniem jest też skakanie na skakance. Na początek wystarczą zaledwie dwie jednominutowe serie z przerwą co trzydzieści sekund, jednak z czasem zaleca się zwiększenie treningu do nawet pięciu serii. Ćwiczenie to teoretycznie wydaje się nie skomplikowane, jednak skakanie na skakance jest dużym wysiłkiem dla pośladków i przynosi bardzo dobre efekty. Do praktycznych form aktywności należy również wchodzenie po schodach. Na początku najlepiej przyjąć rutynę powolnego wspinania, z oparciem na kości śródstopia i bez nadmiernego uginania kolan. Po wypracowaniu odpowiedniej techniki, wchodzenie po schodach można przyspieszyć. Aktywność ta nie tylko ujędrnia pośladki i poprawia kondycję, ale też pozwala na spalenie nadmiaru tłuszczu.

Ćwiczenia na pośladki.

Codzienna pielęgnacja

Zabiegi pielęgnacyjne mają bardzo istotny wpływ na kondycję skóry ciała, a tym samym również pośladków. Wybierając peelingi, kremy czy olejki, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich skład. Preparat powinien zawierać skoncentrowane ekstrakty roślinne, które poprawiają elastyczność, gęstość i napięcie skóry. Składniki te sprzyjają likwidacji cellulitu i rozstępów, ponieważ poprawiają krążenie limfy w organizmie i pobudzają proces odbudowy komórkowej. Na jędrność pośladków korzystnie wpływają m.in. miłorząb japoński, kofeina, olej z marakui, oliwka, trawa jęczmienia, pyłek kwiatowy czy witamina E. Składniki te zawiera krem Ovashape Butt, który został dokładnie opisany na stronie: https://polski-blog-medyczny.pl/ovashape-butt/. Produkt ten ma postać serum, nadającego pośladkom kształtu oraz wykazującego działanie wypełniające i modelujące. Krem Ovashape Butt niweluje niedoskonałości, szybko się wchłania, likwiduje obrzęki i poprawia nawilżenie w najgłębszych warstwach skóry.

Masaże pośladków

Na kondycję pośladków korzystnie wpływają różnego rodzaju masaże. Najlepiej wykonywać je ruchami kolistymi, co poprawi mikrokrążenie i pobudzi przemianę materii. Klasyczny masaż pośladków przeprowadza się od grzebienia kości biodrowej, poprzez kość krzyżową w stronę krętarza większego kości udowej. Zaleca się wykonanie go na leżąco, z głową na boku i rękami wzdłuż tułowia. Pośladki można rozcierać, ugniatać i oklepywać, pamiętając o odpowiednim chwytaniu fałdu skórno-mięśniowego. Masaże te przeprowadzane są całą powierzchnią dłoni i opuszkami palców, a także za pomocą szorstkich rękawic.

Masaż pośladków.

Prawidłowa dieta

Na stan pośladków wpływa również sposób odżywiania. Poza zachowaniem właściwego bilansu kalorycznego i unikaniem niezdrowej żywności, warto sięgnąć po produkty o szczególnie korzystnym działaniu. Pomocne w ujędrnianiu pośladków są zdrowe tłuszcze, które znaleźć można w rybach, orzechach czy olejach roślinnych. W diecie nie może zabraknąć wartościowego białka, którego źródłem są chociażby jaja, mięso i rośliny strączkowe. Podstawę produktów energetycznych powinny stanowić węglowodany złożone, takie jak pełnoziarniste pieczywo, makarony i ziemniaki. Nie wolno również zapomnieć o regularnym spożywaniu warzyw i owoców, które zawierają wiele cennych antyoksydantów oraz innych wartościowych składników. Kluczowe znaczenie ma także odpowiednie nawodnienie organizmu, dlatego należy każdego dnia przyjmować przynajmniej dwa litry płynów.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.