Depilacja laserowa – jak się do niej odpowiednio przygotować?

Kobieta przyszła umówić się na depilacje laserową

Depilacja laserowa jest zabiegiem, na który decyduje się coraz więcej kobiet, ale także i mężczyzn. Efektem zabiegu jest gładka i jedwabista skóra pozbawiona włosków. Jest to szczególnie dobry sposób usuwania niechcianego owłosienia dla osób borykających się z grubymi i ciemnymi włoskami. Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej i czy sam zabieg jest bolesny? Podpowiadamy!

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg mający na celu usunięcie włosków z ciała. Najczęściej kobiety decydują się na depilację okolicy pach, bikini oraz łydek. Z kolei mężczyźni chętnie poddają się depilacji klatki piersiowej oraz okolic pleców. Depilacja wykonywana przy pomocy lasera bardzo często określana jest także terminem epilacji laserowej. Oba te określenia są używane zamiennie. Jak przebiega zabieg? Do zabiegu niezbędny jest profesjonalny sprzęt, jakim jest laser. Do miejsca, z którego chcemy pozbyć się niechcianego owłosienia, przykładana jest głowica lasera. Wiązka światła emitowana przez urządzenie przedostaje się w głąb skóry, co sprawia, że usunięty zostaje cały mieszek włosowy. Zabieg depilacji laserowej jest trwały i przynosi znacznie szybsze i bardziej zadowalające efekty niż depilacja mechaniczna, którą trzeba regularnie powtarzać. Niektóre partie wymagają kilku sesji z użyciem lasera, co spowodowane jest nierównomierną fazą wzrostu włosków. Bezbolesna depilacja laserowa jest rekomendowana osobom, które borykają się z problemem ciemnych i twardych włosków. Polecany jest również wszystkim, którzy najlepiej czują się posiadając gładką skórę, pozbawioną owłosienia.

Gdzie najlepiej wykonać zabieg bezbolesnej depilacji laserowej?

Decydując się na wykonanie epilacji laserowej, warto wybrać profesjonalną klinikę. Depilacja laserowa w Krakowie poprzedzona jest konsultacją z kosmetologiem, który pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowie na nurtujące pytania. Cena zabiegu usuwania włosków przy pomocy lasera zależy głównie od okolicy, z jakiej chcemy usunąć włosy oraz od ilości zabiegów, które trzeba będzie powtórzyć. Depilacja laserowa jest bezbolesna, a sama czynność przebiega szybko i sprawnie. Co ważne, depilacja laserowa w Krakowie jest bezpieczna dla wszystkich fototypów, więc mogą korzystać z niej nawet osoby o bardzo delikatnych i jasnych włoskach.

Jak przygotować się do zabiegu epilacji laserowej?

Epilacja laserowa, jak każdy inny zabieg wykonywany w gabinecie przez profesjonalistę, wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim osoby, które zdecydują się na zabieg, muszą zaprzestać kuracji retinonoidami minimum pół roku przed datą zabiegu. Miesiąc przed planowanym zabiegiem konieczne jest unikanie depilacji mechanicznej. Bardzo ważne jest także, by przed zabiegiem stronić od solarium i mocnych promieni słonecznych. Z tego powodu poleca się wykonanie depilacji w okresie jesienno-zimowym. Jak przed każdym zabiegiem, zabronione jest spożywanie alkoholu. Przed samą depilacją konieczne jest umycie miejsc, które podlegać będą depilacji i zaprzestanie stosowania jakichkolwiek kremów i preparatów natłuszczających.

Zalecenia po depilacji laserowej

Po wykonaniu depilacji laserowej ważne jest stosowanie łagodnych produktów myjących, które w składzie nie zawierają drażniących substancji. Wrażliwe miejsca można traktować delikatną zasypką dla dzieci lub krem łagodzący. Skóry nie należy mocno pocierać, więc po kąpieli należy wycierać ją miękkim ręcznikiem. W przypadku depilacji pach konieczne jest odstawienie wszelkich antyperspirantów! Przez obecność wysuszających alkoholi mogą dodatkowo podrażniać wrażliwą skórę i powodować wysypkę. Przez pierwsze dni po zabiegu zaleca się unikanie sauny i basenów. Obowiązkowe jest stosowanie kremów z wysokim filtrem ochronnym, szczególnie, gdy zabieg obejmował okolice wąsika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.