Jakie zabawki dla noworodka wybrać?

Kolorowa zabawka dla noworodka leży na łózku

Pojawienie się w życiu młodych ludzi dziecka to naprawdę niezwykłe dla nich wydarzenie. Rzecz jasna wymaga to odpowiednich przygotowań logistycznych w postaci kupienia maluchowi właściwego łóżeczka, przewijaka czy też wózka.

Mało tego, wymagane są takie zakupy, jak fotelik do samochodu czy też nawet różnego rodzaju lampki do pokoju malucha lub system nasłuchowy pozwalający sprawdzać jego stan. Jak się jednak okazuje, pośród tych wszystkich naprawdę bardzo ważnych przedmiotów nie można zapomnieć o jeszcze jednym, niezwykle ważnym zagadnieniu, czyli o rozrywce. Jakie zabawki dla noworodka wybrać i czym się one powinny charakteryzować?

Kiedy pierwsza zabawka dla noworodka?

Zanim przejdzie się do tego, jakie zabawki dla noworodka można wybrać i czym się należy kierować podczas ich kupowania, warto się przede wszystkim dowiedzieć tego, kiedy jest dobry moment na to, aby zakupić dziecku pierwsze zabawki. Jaki jest więc wiek dziecka, w którym można takie zakupy już realizować?

Wielu rodzicom wydaje się, że na samym początku nie ma sensu kupować dziecku żadnych zabawek, ponieważ jest ono jeszcze na tyle malutkie, że nie będzie miało świadomości nawet ich obecności. Jest to oczywiście ogromny błąd, ponieważ pierwsze zabawki tak naprawdę powinny już na dziecko czekać w jego łóżeczku. Oznacza to, że gdy pierwszy raz będzie się ono w nim kładło, pośród niego będą już pierwsze zabawki.

Rzecz jasna wiedzieć trzeba to, że zabawki muszą być dostosowane do poziomu rozwoju malucha. Z tego też powodu na samym początku należy stosować te naprawdę najprostsze, niewymagające żadnych angażujących działań.

Jakie zabawki dla noworodka?

Skoro już wiadomo, że zabawki dla dziecka można kupować od samego początku jego życia, warto się teraz dowiedzieć, co konkretnie można zakupić. Jakie zabawki wybrać i czym się one powinny charakteryzować?
Zabawka dla noworodka

Na samym początku wybierane zabawki powinny być bardzo proste i niewymagające od dziecka żadnych bardziej skomplikowanych działań. Polecane są więc na początek po prostu przytulanki, które będą wykonane z miłego w dotyku materiału. Dziecko będzie się mogło przytulić do swoich misiów, co z pewnością pomoże mu spokojnie spać.

Jeśli wybiera się zabawki dla dziecka, trzeba koniecznie wiedzieć to, aby dobierać je pod stopień rozwoju malucha. Przede wszystkim na uwadze trzeba mieć to, jak ograniczony ma on zmysł wzroku. Dziecko przez pierwszy okres swojego życia ma bardzo słaby wzrok i dostrzega jedynie wyraźne, jaskrawe kolory. Często ma problemy nawet z poprawnym ocenieniem kształtów. Z tego też powodu bardzo dobrym pomysłem na pierwszą podstawową zabawkę może być prosty dmuchany balonik. Kolorowy, zawieszony na sznureczku nad łóżkiem balonik może być naprawdę doskonałym wyborem.

Jak już zostało to wcześniej wspomniane, doskonałym pomysłem są różnego rodzaju miłe w dotyku maskotki. Jeśli jednak dziecko ma już kilka miesięcy, warto zastosować nieco lepszy i bardziej rozwinięty rodzaj maskotki. Może to być np. szumiący miś, który dodatkowo może świecić. Takie połączenie powodować będzie, że dziecko będzie miało pobudzony zmysł dotyku, wzroku oraz słuchu podczas zabawy swoim misiem, co przyczyni się do jego lepszego rozwoju.

Wraz z rozwojem dziecka należy zmieniać jego zabawki. Przykładowo, jeśli dziecko nieco już podrośnie i zacznie dostrzegać świat wokoło siebie, doskonałym pomysłem stanie się wręczenie mu grzechotki pod postacią pluszowej piłeczki. Będzie ona miła w dotyku, dziecko będzie mogło się do niej przytulić, lecz jeśli nią potrząśnie, wyda bardzo charakterystyczny dźwięki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.