Korzyści kolagenu do picia

Kobieta ogląda swoją twarz w lustrze

Kolagen to rodzaj białka, które stanowi około jednej trzeciej twojego ciała. Służy do wzmacniania i nadawania struktury wielu tkankom i narządom. Kolagen najczęściej znajduje się w skórze, kościach, ścięgnach, więzadłach, chrząstkach i nie tylko. Co się dzieje, gdy w organizmie nie ma wystarczającej ilości kolagenu? Wraz z wiekiem nasz organizm wytwarza coraz mniej kolagenu. Rezultatem jest spadek ogólnej siły i sprawności fizycznej. Ponadto objawy można zauważyć gołym okiem, ponieważ na naszej twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki, nasze włosy stają się osłabione i mogą wypadać, a nasze paznokcie są słabe i łamliwe.

Jak przeciwdziałać procesom starzenia się skóry ?

Wiele badań wskazuje, że po upływie 25-go roku życia nasz organizm może zacząć produkować coraz mniej kolagenu. Jest to normalne i naturalne zjawisko, które jest nieuniknione. Natomiast, należy podkreślić, że nie jest to pewna reguła. Każdy organizm jest inny i procesy starzenia się skóry mogą pojawiać się w różnym wieku.

Aby opóźnić proces starzenia najlepszym sposobem jest uzupełnianie niedoboru kolagenu. Rekomenduje się suplementy kolagenowe, które dostępne są na rynku w różnych postaciach.

Jaki suplement kolagenowy jest najskuteczniejszy ?

Jak zostało wspomniane wcześniej suplementy kolagenowe mogą być różne. O skuteczności produktu decydują takie aspekty jak:

  • wchłanialność kolagenu przez organizm
  • rodzaj/pochodzenie kolagenu
  • sposób przyjmowania kolagenu

Kolagen może różnić się pochodzeniem. Do najczęściej występujących suplementów kolagenów wyróżnia się: kolagen rybi, wieprzowy i wołowy. Jeżeli mowa o sposób przyjmowania kolagenu, powszechnie dostępne są: kolageny w tabletkach, w kapsułkach, w proszku, a także gotowe napoje kolagenowe. Z kolei o efektywności kolagenu decyduja także wchłanialność. Im wchłanialność produktu kolagenowego przez organizm jest wysoka tym lepiej.

Jak widać z powyższego opisu suplementów kolagenowych jest wiele. Natomiast, jak spośród wielu wybrać ten jeden ? Już podpowiadamy! Otóż, jeżeli oczekujesz znaczących efektów, w krótkim okresie czasu, rekomenduje się kolagen do picia. Ten sposób przyjmowania kolagenu jest bardzo wygodny i nie męczy tak bardzo żołądka jak tebletki czy kapsułki. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, aby był to produkt, który zawiera hydrolizowany kolagen wołowy. Ten rodzaj kolagenu jest najlepiej przyswajalny przez ludzki organizm, bo jak zapewnia producent aż w 95% !

Podsumowanie

Najlepszą inwestycją jest inwestycja w samego siebie. Zadbaj o siebie i zatroszcz się o swój organizm. Kolagen do picia zapewnia wiele korzyści zarówno w pielęgnacji skóry i regeneracji mięśni i stawów!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.