Różne rodzaje zabiegów medycyny estetycznej

kobieta przed zabiegiem medycyny etetycznej jest u lekarza na konsultacji

Artykuł partnera.

Termin medycyna estetyczna jest używany do opisania zabiegów, które nie są uważane za zabiegi medyczne, ale mają na celu poprawę wyglądu osoby. Istnieje wiele różnych rodzajów medycyny estetycznej, które można stosować na różne partie ciała.

Do najczęściej wybieranych możemy zaliczyć zabiegi przeciwstarzeniowe, depilację, powiększanie ust, usuwanie tatuaży czy odmładzanie skóry. Zabiegi niechirurgiczne mają kilka zalet, które sprawiają, że są bardziej popularne niż zabiegi chirurgiczne.

Laserowe usuwanie włosów

Depilacja laserowa to proces usuwania niechcianego owłosienia z ciała za pomocą światła laserowego. Laser celuje w ciemny pigment we włosach, który pochłania światło i powoduje jego podgrzanie. Proces jest bezbolesny, szybki i wysoce skuteczny. Może usuwać owłosienie z dowolnej części ciała, np. nóg, ramion, pleców, klatki piersiowej czy okolic bikini. Koszt depilacji laserowej różni się w zależności od czynników, takich jak Twoja lokalizacja i obszary, które chcesz depilować.

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny to proces, który polega na aplikacji środków chemicznych na skórę w celu usunięcia jej zewnętrznej warstwy. Najczęściej stosowanym w tym celu środkiem chemicznym jest kwas glikolowy, który można stosować w różnych stężeniach, w zależności od rodzaju skóry i pożądanych rezultatów. Peelingi chemiczne są często stosowane w leczeniu zmarszczek, blizn potrądzikowych, uszkodzeń słonecznych i innych rodzajów chorób skóry.

Zastrzyki z botoksu

Zastrzyki z botoksu to jeden z zabiegów oferowanych przez gabinet noaclinic.pl. To także najpopularniejszy i najszerzej stosowany zabieg kosmetyczny na zmarszczki i linie. Otrzymują je osoby w wieku 20, 30, 40 lat, a nawet starsze. Zastrzyki z botoksu działają poprzez blokowanie impulsów nerwowych, które powodują kurczenie się mięśni w obszarze wstrzyknięcia. Zapobiega to powstawaniu zmarszczek na skórze przez mięśnie. Najczęstsze miejsca, w których wykonuje się zastrzyki z botoksu to: czoło, kurze łapki, zmarszczki między brwiami, opaski na szyi, pod oczami, usta.

Jak wybrać najlepszy dla siebie zabieg?

To pytanie jest trudne. Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na wybór najlepszego leczenia. Preferencje pacjenta, jego pochodzenie i aktualny stan zdrowia są ważnymi czynnikami decydującymi o wyborze najlepszego dla niego leczenia. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów zabiegów estetycznych, z których niektóre są bardziej popularne niż inne. Niektóre zabiegi są inwazyjne, inne nieinwazyjne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.