Syndrom DDA – charakterystyka i terapia

Kobieta z syndromem DDA rozmawia z psychologiem
materiały prasowe

Artykuł sponsorowany.

Syndrom Dorosłych Dzieci Alkoholików powoduje wiele problemów. Podpowiadamy, czym się charakteryzuje i gdzie warto szukać pomocy. Poznaj szczegółowe informacje i zadbaj o zdrowie psychiczne.

Dorosłe Dzieci Alkoholików – charakterystyka

Syndrom ten dotyczy osób pełnoletnich z rodzin, w których jeden lub dwoje rodziców zmagało się z nałogiem alkoholowym. Dziecięce kłopoty były zupełnie nieadekwatne do wieku i stanowiły olbrzymie wyzwanie. Ponadto negatywnie wpływały na komfort życia, możliwości nauki czy relacje z rówieśnikami. Problemy psychiczne odcisnęły piętno na lata i  widoczne są również w dorosłym życiu. Na szczęście dzisiejsza terapia DDA jest bardzo skuteczna i zapewnia komfort życia na wysokim poziomie.

Pamiętaj, że walka z syndromem DDA wcale nie musi być trudna. Wymaga jednak specjalistycznego wsparcia. Dlatego warto zajrzeć na stronę  Sieci Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic. Tutejsi eksperci odnieśli wiele sukcesów w walce z tym poważnym problemem. Możesz umówić się na osobistą wizytę lub porozmawiać ze specjalistą online.

Objawy syndromu DDA

Osoby z syndromem DDA zmagają się z licznymi problemami. Często dużym wyzwaniem staje się utrzymywanie i nawiązywanie relacji społecznych. Pojawia się lęk przed odrzuceniem, utratą kontroli czy sytuacjami konfliktowymi. Kolejny problem to częste poczucie winy, a także nadmierna odpowiedzialność. Chociaż DDA nie uznaje się za jednostkę chorobową, pomoc specjalisty jest niezbędna, aby zapanować nad objawami.

Wyróżnione symptomy wynikają z braku zrozumienia i poczucia bezpieczeństwa w przeszłości. Osobom z rodzin alkoholowych w dzieciństwie towarzyszył strach, stres, niepewność i samotność. Uwaga najbliższych była skupiona głównie na osobie uzależnionej od alkoholu. To właśnie najmłodsi często byli odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za rodzinę. Przez to okazywanie uczuć bywa trudne nawet w dorosłym wieku. Brak odpowiednich wzorców również ma negatywny wpływ na komfort psychiczny.

Terapia DDA – o czym warto pamiętać?

O skuteczności terapii decyduje wybór specjalisty oraz podejście pacjenta. Odpowiednie metody pomagają zwyciężyć z traumą oraz negatywnymi emocjami, które towarzyszą od dzieciństwa. Ponadto specjaliści z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic pomogą Ci wzmocnić poczucie własnej wartości, a także odkrywać nowe pasje. Potwierdziło to wielu pacjentów, którzy zdecydowali się na wizytę u profesjonalisty.

Terapia może przyjąć różne formy. Eksperci dobierają metodę na podstawie wywiadu z pacjentem oraz jego osobistych preferencji. Bardzo duże znaczenie mają regularne rozmowy ze specjalistą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pozbyć się problemów, dzięki wizytom online. To świetna propozycja dla wszystkich, którzy cenią wygodę lub chcą wybrać wsparcie specjalisty z innego miasta.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.