Dieta pudełkowa – czym jest?

Ciemny stół na którym stoją talerze z jedzeniem

Catering dietetyczny, zwany potocznie dietą pudełkową kojarzy się często z wygodnictwem lub opcją kierowaną tylko dla bogatych osób, które dodatkowo nie lubią bądź nie chcą spędzać czasu na kuchennych eksperymentach. W tym miejscu warto obalić ten krzywdzący mit, ponieważ catering pudełkowy wcale nie musi rujnować domowego budżetu, a po drugie – jest doskonałym sposobem na dbanie o własny jadłospis, racjonalne odżywianie się oraz oszczędność czasu.

Na czym polega catering pudełkowy?

Jest to nic innego, jak odpowiednio skomponowane menu na cały dzień, które dostarczane jest wprost pod nasze drzwi. Warto zaznaczyć, iż na etapie zamawiania usługi, istnieje możliwość wyboru zarówno długości jej trwania, ale także dostosowania wartości kalorycznej do naszego zapotrzebowania energetycznego. Inne wartości będzie miała dieta osoby, która większość dnia spędza przed komputerem, a jej aktywność ogranicza się do wyjścia na zakupy, a inne zaspokoją potrzeby sportowca, regularnie korzystającego z siłowni. Ponadto można również określić konkretny rodzaj diety, dlatego wegetarianie, weganie, czy osoby z różnego rodzaju nietolerancją pokarmową, z pewnością nie będą głodni.

Zalety diety pudełkowej

Zalet jest mnóstwo, ale skupmy się na najważniejszych:

1. Oszczędność czasu
I nie chodzi tu bynajmniej o lenistwo. Catering pudełkowy to ogromna oszczędność czasu, który potrzebny jest nie tylko na samo przygotowanie posiłków, ale i na wszystkie czynności, które przy okazji musimy wykonać, jak zakupy, czy zmywanie po posiłku. Korzystając z tej formy odżywiania, wszystkie posiłki dostarczane są w specjalnie zabezpieczonych pojemnikach, a więc jedyne co musimy zrobić, to najeść się do syta.

2. Jemy to, co lubimy
Wielkim plusem jest możliwość wyboru ulubionych składników oraz określenie grupy produktów, których organizm nie toleruje i na tej podstawie komponowana jest nasza dieta. Taka opcja pozwala nam odżywiać się w racjonalny i zdrowy sposób, bez ciągłego liczenia kalorii, sprawdzania składów danego produktu i wydzielania odpowiednich porcji.

3. Jemy regularnie i nie podjadamy
Prawidłowo ułożona dieta zapewnia dzienne zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze, a ponadto składa się z pięciu posiłków – trzech głównych oraz dwóch niewielkich przekąsek. Taka forma sprawia, iż w ciągu dnia nie odczuwamy głodu, odżywiamy się regularnie, przez co unikamy podjadania, które najczęściej jest głównym źródłem problemów z wagą.

Jak widać zalet cateringu pudełkowego można mnożyć, dlatego warto rozważyć ten sposób odżywiania nie tylko ze względu na ogromną wygodę, ale jako sposób na regularne i zdrowe posiłki.

1 Komentarz

  1. Tak, tak, tak! Odkąd zaczęłam dietę pudełkową jestem zachwycona. Mam więcej czasu dla siebie, jem to co pyszne. Uważam, że taka dieta to same plusy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.