Poprzez liposukcje do szczęścia – czy aby na pewno?

kobieta w dresie mierzy sobie talie

Korzystanie z łatwo dostępnych rozwiązań stało się dewizą naszych czasów. Jeżeli musimy starać się o coś zbyt długo to szybko dochodzimy do wniosku, że nie jest to tego warte i być może lepiej będzie znaleźć inne rozwiązanie. Dzieje się tak także w przypadku dbania o swój wygląd i odchudzania. Choć każdemu zależy na osiągnięciu wymarzonego wyglądu – nie do końca mamy ochotę na przejście na dietę czy bieganie. Choć w teorii mamy świadomość tego, że jest to najlepsza i najzdrowsza droga – zaczynamy zastanawiać się nad tym, czy nie ma przypadkiem innej możliwości. Wtedy opcją staje się liposukcja, czyli odessanie tłuszczu z dowolnie wybranej partii ciała. Sposób szybki i prosty – czy jednak na pewno idealny?

Wady skorzystania z liposukcji

Nie każda osoba, która decyduje się na wykonanie zabiegu ma świadomość tego, że jest to poważna operacja. Tak samo jak pozostałe tego rodzaju inwazyjne procedury może ona wiązać się z ryzykiem dla ludzkiego zdrowia. Do tego dochodzi także okres rekonwalescencji, który może powodować uczucie dyskomfortu i skutkować koniecznością polegania na pomocy innych osób. W celu jak najlepszego zagojenia się ran zalecane jest także korzystanie z bielizny uciskowej, która również może wywołać negatywne odczucia.

Prawdą jest, że w ten sposób można wymodelować sylwetkę i pozbyć się tłuszczu tylko z konkretnej partii, która nam nie odpowiada. Nie powinniśmy jednak traktować liposukcji jako zabiegu kosmetycznego, który wykonujemy za każdym razem, gdy zdarzy nam się przytyć kilka kilogramów – ale nie mamy czasu na siłownię. Odsysanie tłuszczu zalecane jest osobom, które wypróbowały już wszelkie inne metody zrzucenia tkanki tłuszczowej z brzucha czy ud i mają pewność, że potrzebują pomocy specjalisty.

Jak poradzić sobie bez korzystania z liposukcji?

Pozbycie się nadmiaru niechcianych kilogramów w sposób naturalny jest osiągalne, jeżeli zadbamy o deficyt kaloryczny. Zanim więc ostatecznie zdecydujemy się na liposukcję – dobrym pomysłem może być udanie się po poradę do dietetyka. Podobnie w przypadku ćwiczeń fizycznych. Wybór najbardziej lubianej przez siebie dyscypliny sportu może sprawić, że zaczniemy zrzucać kilogramy.

Liposukcja warszawa nie powinna wydawać nam się magicznym środkiem, który rozwiąże nasze problemy. Bardzo łatwo możemy zniweczyć jej efekty, jeżeli powrócimy potem do starych nawyków. Warto więc od początku zdecydować się na zmianę swojego stylu życia i dopiero wtedy podjąć ewentualną decyzje o wymodelowaniu sylwetki przy pomocy odsysania tłuszczu.

1 Komentarz

  1. Nigdy nie byłam przekonana do liposukcji. Przerażają mnie osobiście jakiekolwiek zabiegi na ciało. Jeśli mogę schudnąć dzięki ćwiczeniom i diecie to wole to zrobić właśnie w taki sposób 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.