Jak wygląda depilacja laserowa i jak się do niej przygotować?

Kobieta na depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod pozbywania się nadmiaru owłosienia ze skóry. Stosowana jest zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Dzięki skuteczności jest również niezwykle popularne. jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Do zabiegu depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Dzięki temu można mieć pewność, że pozbywając się niechcianego owłosienia, nie wyrządzimy sobie krzywdy podczas samej depilacji laserowe lub w krótkim czasie przed lub po niej. Po pierwsze należy odpowiednio zadbać o skórę, z której chcemy pozbyć się nadmiaru owłosienia, ale w delikatny i nieinwazyjny sposób. Nie należy stosować peelingów ani żadnych kosmetyków powodujących złuszczanie się skóry 1 do 2 tygodni przed zabiegiem. Ważne jest również, aby usunąć wszystkie włosy z miejsca, gdzie chcemy wykonać depilację laserową. Najlepiej tego samego dnia, kiedy ma być wykonany zabieg. W ten sposóļ skutecznie pozbędziemy się nadmiernego owłosienia, bez jednoczesnego uszkodzenia skóry przez spalone włosy.

Jak wygląda depilacja laserowa?

Cały zabieg depilacji laserowej zaczyna się od próby laserowej. Wykonywana jest ona na niewielkim fragmencie ciała. Wszystko po to, aby sprawdzić, czy depilacja bikini lub innych miejsc wrażliwych nie wpłynie niekorzystnie na stan skóry. Szczególnie depilacja laserowa głębokiego bikini może być obarczona ryzykiem, dlatego warto sprawdzić, jak Twoja skóra reaguje na laser. Skuteczność zabiegu zależy od wielu czynników, w tym od koloru skóry czy grubości włosów. Jeżeli chcesz, aby niechciane owłosienie zniknęło na stałe, stosuj się do zaleceń specjalistów. W ten sposób przygotujesz się w pełni do serii zabiegów.

Depilację laserową wykonujemy w seriach. W zależności od miejsca są to 3 do 5 serii, powtarzanych co 1 do 2 miesięcy. Ważne jest, aby pilnować czasu przerwy. Zbyt długi wpłynie negatywnie na skuteczność depilacji laserowej. O samym zabiegu można poczytać na stronie: https://nylasercenter.com.pl/oferta/depilacja-laserowa-jak-przebiega-zabieg/, gdzie znajdują się również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W ten sposób, dzięki zdobyciu potrzebnej wiedzy, można pójść na zabieg przygotowanym z wiedzą, czego należy się spodziewać.

Zabieg depilacji laserowej nie jest bezbolesny. Towarzyszy mu uczucie pieczenia oraz gorąca, co jest zupełnie normalne. Możliwe jest zastosowanie miejscowego znieczulenia, jednak nie powinno to być znieczulenie w postaci tabletek przeciwbólowych, a specjalnych maści.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.