Kordiceps – właściwości prozdrowotne tybetańskiego grzyba

Kordiceps

Artykuł partnera.

Medycyna chińska może się poszczycić wielowiekową historią. Niemal tyle samo czasu stosuje się cordyceps. Początkowo podawano go tylko na dworach cesarskich, a jego działanie było objęte tajemnicą. Dziś jest ogólnodostępny.

Cordyceps

Cordyceps jest grzybem. Rośnie w górnych partiach Tybetu w Nepalu. Jego niezwykłe właściwości odkryto już kilka tysięcy lat temu. Cordyceps uważany jest za naturalny antybiotyk. Udowodniono jego działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne. Ponadto cordyceps wykazuje pozytywne działanie w przypadku krążenia krwi, regulacji poziomu cholesterolu i cukru, obniża reakcje alergiczne i zwiększa libido. Przeprowadzone badania pozwalają przypuszczać, iż cordyceps spowalnia przyrastanie komórek rakowych. Wzmacnia też działanie chemioterapii i znacznie podnosi jej efekty. Wykazano też, iż cordyceps działa jak naturalny antydepresant.

Cordyceps jako środek na wzmocnienie organizmu polecany jest zwłaszcza sportowcom i osobom starszym.

Fohow Oral Liquid

Fohow Oral Liquid to jeden z preparatów tradycyjnej medycyny chińskiej, który w swoim składzie zawiera znaczne ilości cordycepsu, a także wyciąg z lakownicy lśniącej, twardziaka jadalnego i pędów bambusa. Występuje w postaci płynnej i jest polecany jako naturalny środek na wzmocnienie odporności. Ponieważ medycyna chińska opiera się na założeniu, że człowiek jest całością i tylko tak można go leczyć, Fohow Oral Liqid jest środkiem działającym kompleksowo na wszystkie narządy – wzmacnia serce, wątrobę, nerki. Dodaje sił witalnych. Jest polecany w profilaktyce nowotworowej.

Perły Księżniczki Fohow Guifei Bao

Perły Księżniczki to kolejny wyrób medycyny chińskiej, któremu warto przyjrzeć się bliżej. Adresowany jest do kobiet i ma zadbać o ich zdrowie intymne. Pojedyncza seria zawiera sześć globulek, które wystarczają na miesięczną kurację.

Perły Księżniczki stosowane są w przypadku wystąpienia nieprzyjemnego zapachu z dróg rodnych, a także przy poważniejszych schorzeniach: nadżerkach szyjki macicy, przy stanie zapalnym pochwy, zapaleniu przydatków, wypadaniu macicy. Jest skuteczny także przy grzybiczym i bakteryjnym zapaleniu pochwy, przy suchości pochwy, przy zaburzeniach libido. Ma zdolność poprawiania doznań seksualnych u kobiet.

W skład Pereł Księżniczki wchodzą między innymi: smocze drzewo, pigwowiec chiński, rabarbar lekarski, krokosz barwierski, akacja katechu, sofora chińska, gricha japońska.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.