Jaką firmę założyć na dofinansowanie?

rozwój firmy
Źródło: pixabay.com/

Chcąc uzyskać dofinansowanie z Urzędu Pracy czy z innej instytucji, należy nie tylko dobrze wybrać projekt, gdyż różnią się one między sobą pod wieloma względami. Musimy też zwrócić uwagę na to, jaki profil działalności wziąć pod uwagę.

Wymagania we wnioskach o dofinansowanie

Dofinansowanie, jak sama nazwa wskazuje, nie jest równoznaczne z całkowitym finansowaniem przedsięwzięcia. Więc musimy mieć już jakieś zaplecze. Wniosek z takim argumentem ma o wiele większe szanse przejścia. Osiągnięcie pewnych sukcesów w danej działalności pozwala nam rozpoznać rynek. Dzięki temu sprawdzimy czy mamy szansę na nim zaistnieć. Dobrze jest wiec zacząć od działalności nierejestrowanej.

Dobra argumentacja

We wniosku mamy przedstawić nasz projekt z jak najlepszej strony. Nie chodzi o same zalety, trzeba znać też wady i możliwe słabe punkty. Powodzenie zagwarantuje nam znajomość ich specyfiki oraz możliwe sposoby naprawy. Wybór branży jest też często podyktowany względami osobistymi, na przykład doświadczeniem w poprzedniej pracy, albo wykształceniem pozwalającym na wykonywanie danej działalności.

krawcowa
Źródło: pixabay.com/

Jak wybrać

Zanim jednak rzucisz się z entuzjazmem na robienie interesu w swojej okolicy, sprawdź czy faktycznie jest na daną usługę/produkt zapotrzebowanie. Może się okazać, że sytuacja jest beznadziejna i w danej dziedzinie znajdziesz 3-4 klientów rocznie. Lepiej jest wcześniej przeprowadzić badanie rynku i sprawdzić, co jest potrzebne ludziom mieszkającym w pobliżu.

Duże miasto kontra małe

Większe miasto ma zawsze lepsze możliwości rozwoju działalności gospodarczej. Nie oznacza to jednak, że w mniejszych nie ma zapotrzebowania na podobne usługi. Mogą one być tylko inaczej zrobione i przedstawione.

Mobilna dietetyk we Wronkach czy Warszawie?

Przykładem takim jest mobilny dietetyk. Usługa ta jest coraz chętniej wybierana nie tylko w dużych miastach, jak Wrocław czy Warszawa. Choroba otyłości dotyka ludzi w każdym wieku i bez względu na miejsce zamieszkania albo status społeczny. Każda z nich potrzebuje pomocy dietetyka w radzeniu sobie z codziennym menu. Przyjazd do klienta pozwala o wiele lepiej wpłynąć na jego decyzję. Mówiąc kolokwialnie, skontrolować jego zapasy i pozbyć się tego co niezdrowe. W przypadku danego rodzaju usług, część pracy wykonuje się w biurze, a dużą część w domu klienta. Miejsce na biuro możemy wygospodarować sobie w domu, albo wynająć takowe na godziny.

Oczywiście w Warszawie będzie większy wybór biur na godziny, jak chociażby w Cityspace mamy aż trzy możliwe lokalizacje.

Jak różnicować daną usługę w zależności od miasta?

Wracając dalej do mobilnej usługi dietetycznej, mamy też za zadanie zróżnicować oferowane opcje w zależności od miejsca w jakim działami. Całkiem inaczej usługa ta wygląda w dużym mieście. Jest to spowodowane wymaganiami i poziomem życia mieszkańców.

W małych miejscowościach będą to osoby, które kupują przede wszystkim usługę. W dużych miastach trzeba zapewnić też otoczkę, która mówić będzie o prestiżu. W obu przypadkach oferujemy to samo, inaczej tylko opakowane.

Badanie rynku

Nic nam jednak nie zagwarantuje sukcesu, jeśli sami na niego nie zapracujemy. Zanim zaczniemy opłacać składki ZUS oraz pokrywać inne wydatki, warto pochylić się nad Konstytucją Biznesu. Ustawa ta daje nam możliwość sprawdzenia czy interes ma szanse powodzenia. Bez rejestracji firmy możemy zarobić miesięcznie do połowy płacy minimalnej (liczą się przychody). Posiadając już prowadzoną w ten sposób działalność, mamy o wiele większe szanse na powodzenie nawet bez dofinansowania.

Dlatego tak istotne jest nie tylko wybranie zajęcia, które przyniesie nam zysk, ale też zapewnienie sobie miejsca na rynku, dzięki zaoferowaniu produktu który jest dobrze przygotowany pod kątem odbiorców. Najtrudniejsze jest dopasowanie się do miejsca jeśli nie mamy w nim doświadczenia. Problemem może się też okazać dotarcie do klienta. Jednak od tego jest już marketing.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.