Kursy dla pielęgniarek

pielęgniarka

Od pielęgniarek wymaga się ogromnej wiedzy i wrażliwości na drugiego człowieka. Aby móc pracować w tym zawodzie, trzeba być absolwentem studiów pielęgniarskich albo ukończyć szkołę pomaturalną z 12-miesięcznym stażem podyplomowym. Jednak w trakcie wykonywania zawodu istnieje potrzeba nieustannego zdobywania i poszerzania kwalifikacji. W tym celu pielęgniarki uczestniczą w różnego rodzaju szkoleniach specjalizacyjnych.

Na czym polega kurs kwalifikacyjny?

Pielęgniarstwo to zawód polegający na kompleksowej opiece nad pacjentem. W jego zakres wchodzą: diagnostyka, leczenie, pielęgnacja i rehabilitacja oraz opieka przy karmieniu, higienie oraz czynnościach, z którymi chory na problemy. Aby jak najlepiej wykonywać swój zawód, większość pielęgniarek i pielęgniarzy nieustannie podnosi swoje kwalifikacje. Należy jednak być ostrożnym w tej materii i wybrać takie szkolenie, które będzie ważne w świetle polskiego prawa, czyli zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Kurs kwalifikacyjny to rodzaj kształcenia, który ma na celu uzyskanie przez pielęgniarkę wiedzy i umiejętności do udzielania świadczeń zdrowotnych wchodzących w zakres danej dziedziny. Z kolei kurs specjalistyczny pozwala na samodzielne wykonywanie określonych czynności pielęgnacyjnych. Obydwa kończą się uzyskaniem odpowiedniego zaświadczenia.

Jaki kurs wybrać?

Wachlarz dostępnych kursów dla osób pracujących w pielęgniarstwie jest niezwykle szeroki. W zakresie szkoleń kwalifikacyjnych można wybierać spośród różnorodnych możliwości. Niezbędne w pracy mogą okazać się kwalifikacje epidemiologiczne, operacyjne, transplantacyjne, diabetologiczne, onkologiczne, ratunkowe, neonatologiczne i wiele innych, dotyczących różnego zakresu opieki medycznej. Z kolei kursy specjalistyczne poszerzają wiedzę z zakresu szczepień ochronnych, żywienia dojelitowego, leczenia ran, opieki paliatywnej, wykonania EKG oraz wykonywania wielu innych czynności niezbędnych podczas opieki nad pacjentem. Oprócz tego istnieje możliwość skorzystania ze szkoleń gwarantujących wybraną specjalizację.

Gdzie szukać kursów?

Nie ulega wątpliwości, że w trakcie pracy zawodowej wykonywanie kursów na uczelni byłoby wielkim obciążeniem, dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okazuje się możliwość odbycia szkolenia w trybie on-line. Kurs prowadzony w formie e-learningowej umożliwia dokształcanie w dowolnym miejscu i czasie. Na platformie możliwe jest równoległe realizowanie teorii oraz odbycie stażu, co oczywiście znacznie skraca czas kursu. Takie formy kształcenia prowadzi z powodzeniem m.in. Krajowy Instytut Medyczny, którego szeroka oferta obejmuje szkolenia dla pielęgniarek.

Dlaczego warto wybrać kurs on-line?

Kursy on-line przede wszystkim dają potrzebną wiedzę i kwalifikacje uznawane przez instytucje prywatne i państwowe. Podzielone są na części teoretyczną i praktyczną, odbywające się w tym samym czasie. Kursy specjalistyczne trwają około 200 godzin, natomiast kwalifikacyjne są dłuższe i obejmują około 400 godzin. Aby wziąć udział w szkoleniu, należy zalogować się na stronie www.medical.edu.pl. Cała procedura trwa kilka minut. Płatność bez problemu można rozłożyć na raty. Kurs e-learningowy odbywa się w bardzo przyjazny sposób, a materiał rozłożony jest na części, które kończą się testami cząstkowymi, całość zaś pracą zaliczeniową oraz testem generalnym. Do ukończenia kursu potrzebny jest sprawny komputer, łącze internetowe i dobre chęci. Zaświadczenie otrzymuje się w kilka dni po ukończeniu kursu i dopełnieniu formalności. Kursant, decydując się na kolejne szkolenie w Krajowym Instytucie Medycznym, otrzymuje rabat. Warto wiedzieć, że dla osób zarejestrowanych w Urzędzie Pracy przewidziano korzystne dofinansowania.

Krajowy Instytut Medyczny wychodzi naprzeciw potrzebie podnoszenia kwalifikacji przez kadrę pielęgniarską. Oferowane kursy to szybki, prosty i skuteczny sposób na ukończenie niezbędnych w tym zawodzie szkoleń.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.