Liposukcja niejedno ma imię – jak skutecznie zredukować tkankę tłuszczową?

Ciało po liposukcji

Jak znaleźć skuteczny i jednocześnie bezpieczny zabieg usuwania tkanki tłuszczowej? Na rynku medycyny estetycznej pojawia się coraz więcej nowych zabiegów, które w nazwie mają słowo “liposukcja”. Na które warto zwrócić uwagę? Czym się charakteryzują i jakich efektów można się po nich spodziewać? Odpowiadamy w artykule.

Jakie są wskazania do liposukcji?

Liposukcja nie powinna być traktowana jako metoda odchudzania, ale jako zabieg wspomagający rezultaty uzyskane dzięki diecie i aktywności fizycznej. Celem liposukcji jest:

  • zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej,
  • wymodelowanie sylwetki,
  • nadanie wybranej partii ciała pożądanych proporcji.

Klasyczna liposukcja polega na odessaniu określonej ilości tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc, opornych na ćwiczenia, dietę i nieinwazyjne zabiegi wyszczuplające. Nowoczesne metody liposukcji umożliwiają skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej bez ryzyka uszkodzenia sąsiadujących tkanek.

Liposukcja infradźwiękowa

Wśród kilku rodzajów liposukcji wykonywanych w Centrum DER-MED w Krakowie, na szczególną uwagę zasługuje liposukcja infradźwiękowa, czyli liposukcja NIL (Nutational Infrasonic Liposculpture). Na czym polega innowacyjność tego zabiegu? Jest to rodzaj liposukcji wibracyjnej, od wielu lat uważanej przez specjalistów za najbardziej bezpieczną i precyzyjną metodę odsysania tłuszczu. Użyta w tym zabiegu pneumatyczna głowica Lipomatic wprowadza końcówkę kaniuli w unikalny ruch 3D za pomocą sprężonego powietrza. Jest to ruch zwany nutacyjnym, który sprawia, że zarówno proces znieczulenia, jak i odsysania tkanki tłuszczowej przebiega dokładnie, szybko i w sposób mało inwazyjny dla otaczających tkanek. Rozwiązanie to zmniejsza ryzyko obrzęków i krwiaków oraz skraca do minimum czas rekonwalescencji. Nutacyjny ruch kaniuli rozbija grudki tkanki tłuszczowej, a odsysana tkanka przybiera formę delikatnej emulsji, dzięki czemu obszar poddawany liposukcji pozbawiony jest nierówności, co bywa trudne do osiągnięcia w przypadku tradycyjnych metod liposukcji.

Liposukcja wodna

Kolejną metodą liposukcji stosowaną w Centrum DER-MED jest liposukcja wodna Body Jet. Co ją wyróżnia? Body Jet to jedyne na świecie urządzenie, które wykorzystuje unikalną metodę roztworu wodnego WAL (Water-Jet Assisted Liposuction). Strumień wodny pozwala oddzielić komórki tłuszczowe od tkanki łącznej nie uszkadzając przy tym sąsiadujących tkanek. Następnie tłuszcz jest pobierany za pomocą kaniuli. Body Jet to urządzenie, które umożliwia pobranie i transplantację tkanki tłuszczowej podczas jednego zabiegu. Odessane komórki tłuszczowe charakteryzują się najwyższą jakością – są niemal nieuszkodzone i zachowują pełną przeżywalność, dzięki czemu są doskonałym, naturalnym materiałem wypełniającym. Można za ich pomocą powiększyć i wymodelować piersi lub pośladki.

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa to nieco inna metoda redukcji tkanki tłuszczowej. Stosowana jest do usuwania mniejszych depozytów tłuszczu. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Jest mało inwazyjny, szybki, komfortowy dla pacjenta i nie wymaga rekonwalescencji. Do tego zabiegu używa się specjalnego lasera Sciton Pro Lipo, który dzięki kontrolowanemu podgrzaniu tkanki tłuszczowej przez powłoki skóry, umożliwia jednoczesną lipolizę (usunięcie tkanki tłuszczowej) i kontrakcję (obkurczenie nadmiaru wiotkiej skóry).

Którą metodę liposukcji wybrać?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najlepiej skonsultować się ze specjalistą medycyny estetycznej, który oceni z jak poważnym problemem się zmagamy i czy wskazana będzie bardziej inwazyjna metoda odsysania tłuszczu, czy może wystarczy liposukcja laserowa. Na wybór metody ma również wpływ stan zdrowia i kondycja organizmu pacjenta.

1 Komentarz

  1. Korzystałam z zabiegu liposukcji wodnej. Efekty tego zbiegu były większe niż oczekiwałam. Super sposób, żeby pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.