Onda – największy wróg cellulitu

Kobieta bez cellulitu

Zbliża się lato, dlatego każda kobieta chciałaby mieć piękne ciało, które mogłaby bez wstydu pokazać na plaży. A co jeśli mają cellulit na udach? Na ćwiczenia i dietę może już być nieco za późno. Nie oznacza to jednak, że panie muszą zapomnieć o bikini i zakładać wyłącznie długie spodnie i spódnice. Specjaliści medycyny estetycznej mają szybkie sposoby na efektywną redukcję tkanki tłuszczowej.

Skąd się bierze cellulit?

Cellulit dotyka zdecydowaną większość kobiet i jest uważany za jeden z najpopularniejszych problemów estetycznych dotykających kobiety. Zdarza się, że cellulit na udach pojawia się także u mężczyzn, co jeszcze parę lat temu było nie do pomyślenia. Tak naprawdę przyczyny powstawania cellulitu nie są do końca znane i pozostają przedmiotem dyskusji lekarzy i kosmetologów – jako przyczyny wskazuje się zarówno uwarunkowania genetyczne, jak i dietę, brak ruchu, nadmierne otłuszczenie skóry. Nie ma natomiast wątpliwości co do struktury cellulitu. Jest on wewnętrznym zaburzeniem w strukturze skóry, które polega na pojawianiu się komórek tłuszczowych w tkance podskórnej i przerwaniu przez nie struktury tkanki łącznej w skórze właściwej. Cellulit jest więc efektem przedostania się komórek tłuszczowych w warstwy skóry właściwej.

Redukcja tkanki tłuszczowej urządzeniem Onda

Onda jest nowoczesnym urządzeniem marki Deka, dzięki któremu redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu dołącza do grona prostych zabiegów medycyny estetycznej. Choć urządzenie Onda zdobyło nagrodę ,,Innowacje LNE” przyznaną przez magazyn LNE w 2018 roku, to nadal niewiele gabinetów medycyny estetycznej może pochwalić się jego posiadaniem. Do wąskiego grona szczęśliwców zalicza się warszawska Klinika Miracki, która chyba za swój cel obrała sobie posiadanie wszystkich najnowocześniejszych urządzeń przywracających piękno. Ale wracając do tematu, urządzenie Onda pozwala na modelowanie sylwetki  w całkowicie nieinwazyjny sposób, który jest komfortowy dla pacjentów. Jednocześnie wyszczupla ciało, redukuje cellulit, a także ujędrnia skórę oraz zwiększa jej sprężystość również gdy przyczyną jest niedobór kolagenu spowodowany procesem starzenia.

Zasada działania Onda Deka

Urządzenie Onda działa poprzez wykorzystanie mikrofal  Coolwaves, gwarantujących efektowną i efektywną redukcję tkanki tłuszczowej, przyczyniając się również do naturalnej redukcji cellulitu. Urządzenie gwarantuje wybiórcze docieranie do komórek tłuszczowych, przez co modeluje sylwetkę w dowolnej partii ciała.  Onda Deka została wyposażona w dwie głowice, dzięki którym możliwe jest dotarcie do warstw skóry na różnej głębokości. Ponadto urządzenie ma wbudowany system chłodzący, który minimalizuje odczucia bólowe podczas zabiegu. Wykorzystanie głowicy przeznaczonej do płytszej warstwy skóry zapewnia redukcję nawet uporczywego cellulitu oraz kompleksowe ujędrnienie skóry.

Wskazania i przeciwwskazania do usuwania cellulitu

Do wskazań redukcji tkanki tłuszczowej urządzeniem Onda Deka należą:

 • Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach, pośladkach, plecach, czy innej części ciała
 • ,,Boczki” i ,,oponka na brzuchu”
 • Nadmierna wiotkość skóry i utrata jędrności pod wpływem wieku
 • Obwisła skóra po ciąży lub odchudzaniu
 • Spadek poziomu kolagenu
 • Cellulit w każdym stadium zaawansowania

Jako przeciwwskazania wymienić należy:

 • Cukrzycę
 • Choroby serca
 • Choroby neurologiczne
 • Infekcje i stany zapalne skóry
 • Ciążę i okres karmienia piersią
 • Zaburzenia układu krwionośnego
 • Inne ciężkie dolegliwości, np. nowotwory

Niezależnie od własnej oceny stanu zdrowia, przed każdym tego typu zabiegiem, warto – a wręcz należy – skontaktować się z profesjonalistą, który dostosuje terapię do indywidualnych cech pacjenta oraz oceni, czy zabieg może być wykonany. Wspomniana warszawska Klinika Miracki w swoim zespole posiada ekspertów, którzy odpowiadają na wszelkie wątpliwości na stronie internetowej Kliniki Miracki Warszawa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.