Zioła na problemy skórne – te Ci pomogą

Kobieta nakłada maść z ziołami na suche stopy

Pękające naczynka, trądzik, przesuszenie, stany zapalne, łuszczyca, łojotok, ogólne osłabienie – to wszystko może dopaść praktycznie każdego z nas. Taka skóra problematyczna wymaga specjalnego, codziennego wsparcia. My lubimy stawiać zwłaszcza na sprawdzone, naturalne wsparcie pochodzące z ziół. Do tego samego chcemy zachęcić i Ciebie. Sprawdź, jakie problemy skóry potrafią zwalczyć poszczególne rośliny i w jaki dokładnie sposób one działają.

Problem ze skórą? Postaw na zioła

Pierwszym z ziół, które niezwykle pomaga na problemy skórne u dorosłych, jest arnika. Ten popularny, żółto-pomarańczowy kwiat doceniany jest w walce z sińcami i stłuczeniami. Z jego dobroczynnych właściwości warto skorzystać także wtedy, gdy nasze naczynka krwionośne są cienkie i mają tendencję do pękania.

Kompleksowa terapia problemów skórnych w przypadku stanów zapalnych na twarzy może zawierać rumianek bądź preparaty stworzone na jego bazie. To zioło posiada bowiem mocne właściwości przeciwzapalne i ściągające. Dlatego też często jest ono stosowane do cery trądzikowej, tej z podrażnieniami i oznakami dużego zmęczenia.

Skóra z problemami takimi jak łuszczyca, łojotok czy trądzik wymaga odpowiedniego traktowania, tak samo jak sucha skóra na stopach. To z pomocą przybędzie nam łopian. Już nasze prababki wiedziały, że jego liście doskonale łagodzą podrażnienia. Obecnie wiemy dodatkowo, że sprawdza się on w hamowaniu zmian spowodowanych łuszczycą. Również przy trądziku, ale też w przypadku skóry bardzo suchej przyda nam się nagietek. Domowe sposoby na problemy skórne oparte o niego, a dokładnie o jego koszyczki oraz kwiaty, mają mocne działanie przeciwbakteryjne, zmiękczające, przeciwzapalne i nawilżające.

A co ze znanym i lubianym aloesem? Maści na problemy skórne mające go w składzie stosowane są w przypadku skaleczeń, oparzeń, zakażeń bakteryjnych skóry czy po prostu w chwili, gdy skóra jest mocno przesuszona i wymaga złagodzenia stanów zapalnych. Również na różnego rodzaju stany zapalne oraz bakteryjne zmiany przyda nam się niemniej popularna szałwia mająca zbliżone właściwości do aloesu.

Skóra z problemami dotyczącymi nieszczelnych, kruchych, cienkich naczyń włosowatych zyska ratunek w kasztanowcu zwyczajnym. Dzięki niemu krzepliwość krwi wraca do właściwego poziomu, naczynia krwionośne są mocniejsze, a zakrzepy nie powstają. Dodatkowo kasztanowiec wykazuje właściwości łagodzące stany zapalne i infekcje bakteryjne.

Naszą ziołową listę zakończmy świetlikiem stosowanym przede wszystkim podczas zapalenia spojówek o podłożu bakteryjnym i alergicznym. Wspomniana roślina pomaga w uszczelnieniu znajdujących się w oczach naczyń krwionośnych, działa też przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.